4

All leagues and competitions in Costa Rica

Torneo de Invierno
Wed 22 Nov
Carmelita
0-1
CS Herediano
Guadalupe
1-1
UCR
Thu 23 Nov
LD Alajuelense
3-2
Limón
CS Cartaginés
2-2
AD Grecia
Pérez Zeledón
4-0
Municipal Liberia
Deportivo Saprissa
1-2
Santos Guápiles
Team / Points
1 CS Herediano CSH 54
2 Deportivo Saprissa SAP 43
3 Santos de Guápiles SAN 40
4 Pérez Zeledón PER 36
5 LD Alajuelense LDA 31
6 AD Grecia GRE 31
 
7 Limón LFC 30
8 CS Cartaginés CSC 23
9 UCR UCR 20
10 Carmelita ADC 18
11 Guadalupe GUA 16
12 Municipal Liberia MUN 14
Group 2
Sun 10 Dec
CS Herediano
2-0
Santos Guápiles
Mon 11 Dec
Pérez Zeledón
3-2
Deportivo Saprissa
Team / Points
1 Pérez Zeledón PER 9
2 Deportivo Saprissa SAP 7
 
3 CS Herediano CSH 6
4 Santos de Guápiles SAN 1
Torneo de Verano
Sun 07 Jan
Carmelita
-
CS Cartaginés
AD Grecia
-
LD Alajuelense
Municipal Liberia
-
Deportivo Saprissa
Limón
-
Pérez Zeledón
Santos Guápiles
-
Guadalupe
UCR
-
CS Herediano
Team / Points
1 Carmelita ADC 0
2 Pérez Zeledón PER 0
3 CS Herediano CSH 0
4 Guadalupe GUA 0
5 CS Cartaginés CSC 0
6 LD Alajuelense LDA 0
 
7 UCR UCR 0
8 Santos de Guápiles SAN 0
9 Limón LFC 0
10 Municipal Liberia MUN 0
11 AD Grecia GRE 0
12 Deportivo Saprissa SAP 0
Ascenso Apertura
Sun 05 Nov
Cartagena AD
1-0
San Carlos
AD Cofutpa
3-0
Barrio México
Guanacasteca
1-2
Jicaral Sercoba
Puntarenas FC
0-1
Santa Ana
Curridabat
2-2
Escazuceña
Aserrí
0-2
Turrialba
Sporting José
2-0
AS Pumas
Uruguay Coronado
4-1
Cariari Pococí
Team / Points
1 Jicaral Sercoba ADR 36
2 AD Cofutpa COF 35
3 Puntarenas FC PFC 34
6 San Carlos SAN 26
9 Santa Ana SAN 24
13 Santa Rosa STR 20
15 Cartagena AD CAR 16
16 Guanacasteca GUA 15
18 Barrio México BAR 0
 
4 Turrialba TUR 31
5 Sporting San José SPO 27
7 AS Pumas PUM 26
8 Escazuceña ESC 25
10 Curridabat OSA 23
11 CS Uruguay Coronado CSU 23
12 Cariari Pococí CAR 22
14 Aserrí ASE 17
17 Jacó Rays JAC 6
Ascenso Clausura
Sun 14 Jan
Guanacasteca
-
Santa Ana
AD Cofutpa
-
Jicaral Sercoba
San Carlos
-
Barrio México
Santa Rosa
-
Cartagena AD
Sporting José
-
Cariari Pococí
Aserrí
-
AS Pumas
Curridabat
-
Turrialba
Jacó Rays
-
Escazuceña
Team / Points
1 Guanacasteca GUA 0
2 Cartagena AD CAR 0
7 Puntarenas FC PFC 0
8 Santa Ana SAN 0
9 Jicaral Sercoba ADR 0
10 Barrio México BAR 0
15 Santa Rosa STR 0
16 San Carlos SAN 0
17 AD Cofutpa COF 0
 
3 CS Uruguay Coronado CSU 0
4 Cariari Pococí CAR 0
5 AS Pumas PUM 0
6 Turrialba TUR 0
11 Jacó Rays JAC 0
12 Curridabat OSA 0
13 Aserrí ASE 0
14 Sporting San José SPO 0
18 Escazuceña ESC 0
Premier League »
Tue 12 Dec
20:45
Burnley
20:45
Stoke City
Tue 12 Dec
21:00
Huddersfield Town
21:00
Chelsea
Tue 12 Dec
21:00
Crystal Palace
21:00
Watford
FIFA Club WorldCup »
Tue 12 Dec
18:00
Grêmio Porto Ale.
18:00
Pachuca
Tue 12 Dec
15:00
Wydad Casablanca
15:00
Urawa Reds
Serie A »
Tue 12 Dec
19:00
Genoa
19:00
Atalanta
Bundesliga »
Primera Division »
Tue 12 Dec
01:30 finished
Chacarita Juniors
3 - 0
Lanús INFO
Coupe de la Ligue »
Tue 12 Dec
21:05
Monaco
21:05
Caen
Tue 12 Dec
21:05
Angers SCO
21:05
Metz
Tue 12 Dec
18:45
Toulouse
18:45
Girondins Bordeaux
Coppa Italia »
Tue 12 Dec
21:00
Inter
21:00
Pordenone
Eredivisie »
Tue 12 Dec
18:30
NAC Breda
18:30
Twente 1965
Tue 12 Dec
20:45
PEC Zwolle
20:45
AZ Alkmaar
Scottish Premiership »
Tue 12 Dec
20:45
Heart Midlothian
20:45
Dundee
Tue 12 Dec
20:45
Ross County FC
20:45
Kilmarnock
FA Cup »
Tue 12 Dec
20:45
Peterborough
20:45
Woking
Tue 12 Dec
20:45
Yeovil Town
20:45
Port Vale
Tue 12 Dec
20:45
Crewe Alexandra
20:45
Blackburn Rovers
Tue 12 Dec
20:45
Wigan Athletic
20:45
Fylde
Tue 12 Dec
20:45
Carlisle United
20:45
Gillingham
Tue 12 Dec
20:45
Exeter City
20:45
Forest Green Rovers
Tue 12 Dec
20:45
Hereford
20:45
Fleetwood Town
Cup Turkey »
Tue 12 Dec
17:30
Eylül Belediye S.
17:30
Galatasaray SK
Tue 12 Dec
19:00
Manisaspor
19:00
Beşiktaş
Tue 12 Dec
15:30
Trabzonspor
15:30
Erzurumspor
Tue 12 Dec
11:30
Antalyaspor
11:30
Orhangazispor
Tue 12 Dec
14:30
Boluspor
14:30
Kasimpasa
Tue 12 Dec
13:30
Bursaspor
13:30
Adanaspor
Ligue 2 »
Tue 12 Dec
19:00
Orléans
19:00
Gazélec Ajaccio
Cup Belgium »
Tue 12 Dec
20:00
Kortrijk
20:00
KAA Gent
Tue 12 Dec
20:45
KV Oostende
20:45
Standard de Liège
Primera B Nacional »
Tue 12 Dec
01:05 finished
Sarmiento
3 - 0
Instituto INFO
EAFF East Asian Cup Group 3 »
Tue 12 Dec
11:15
Japan
11:15
China
Tue 12 Dec
08:30
Korea DPR
08:30
Corea del Sur
Ekstraklasa »
Cup Bulgaria »
Tue 12 Dec
16:30
Botev Plovdiv
16:30
Litex Lovech
Conference »
Tue 12 Dec
20:45
Torquay United
20:45
Gateshead
Conference North »
Tue 12 Dec
20:45
Gainsborough
20:45
Chorley
Conference South »
Nedbank Cup South Africa »
Non League Premier Group 1 »
Non League Premier Group 3 »
Tue 12 Dec
20:45 Postponed
Biggleswade Town
20:45
Hereford
Tue 12 Dec
20:45
Kettering Town
20:45
Royston Town
Tue 12 Dec
20:45
Gosport Borough
20:45
Kings Lynn Town
Tue 12 Dec
20:45
Basingstoke Town
20:45
Stratford Town
Tue 12 Dec
20:45
Redditch United
20:45
Banbury United
Tercera Division Group 11 »
Tue 12 Dec
20:00
Constància
20:00
Felanitx
Botola Pro »
Non League Div One Group 1 »
Tue 12 Dec
20:45
Maldon & Tiptree
20:45
AFC Sudbury
Tue 12 Dec
20:45
AFC Hornchurch
20:45
Barking
Tue 12 Dec
20:45
Cheshunt
20:45
Heybridge Swifts
Tue 12 Dec
20:45
Bury Town
20:45
Potters Bar Town
Tue 12 Dec
20:45
Waltham Abbey
20:45
Hertford Town
Tue 12 Dec
20:45
Canvey Island
20:45
Brentwood Town
Non League Div One Group 2 »
Tue 12 Dec
20:30
Horsham
20:30
Corinthian-Casuals
Tue 12 Dec
20:45
South Park FC
20:45
Herne Bay
Non League Div One Group 3 »
Non League Div One Group 5 »
Non League Div One Group 6 »
Ligue 1 »
Tue 12 Dec
17:00
ES Setif
17:00
USM Alger

Follow BeSoccer on Facebook