We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
Czech First Division
Sat 27 May
Karviná
0-2
Jablonec
Teplice
0-1
FK Dukla Praha
Hradec Králové
1-0
Bohemians 1905
Slovácko
1-1
Sparta Praha
Pribram
0-2
Zlin
Viktoria Plzeň
2-0
Vysocina Jihlava
Slavia Praha
4-0
Zbrojovka Brno
Slovan Liberec
4-0
Mladá Boleslav
team / Points
1 Slavia Praha SLP 69
2 Viktoria Plzeň VKP 67
3 Sparta Praha SPA 57
4 Mladá Boleslav MBO 49
5 Teplice TEP 48
6 Zlin ZLI 41
7 FK Dukla Praha DUK 40
8 Jablonec JAB 39
 
9 Slovan Liberec SLI 39
10 Karviná KAR 34
11 Slovácko SLO 32
12 Zbrojovka Brno ZBR 32
13 Bohemians 1905 BOH 28
14 Vysocina Jihlava VJI 27
15 Hradec Králové HRA 27
16 Pribram PRI 22
Group 2
Wed 03 May
Zlín II
2-2
Blansko
Velké
1-2
Hlučín
Líšeň
2-3
Mohelnice
Spartak Hulín
1-6
Hanácká
Viktoria
2-1
Třebíč
Vyškov
1-1
HFK Olomouc
Slovácko II
0-2
Odra Petřkovice
Wed 17 May
Uničov
0-0
Sigma Olomouc II
team / Points
1 Uničov UNI 63
2 Sigma Olomouc II SGO 55
3 Hlučín HLU 51
4 Hanácká HAN 47
5 Spartak Hulín SPA 47
6 Odra Petřkovice ODR 45
7 Velké Meziříčí VEL 43
8 Slovácko II SLO 40
 
9 Vyškov VYS 39
10 Viktoria Otrokovice VIK 37
11 Mohelnice MOH 36
12 Zlín II ZLI 35
13 Líšeň LIS 35
14 Třebíč TEB 35
15 HFK Olomouc HFK 35
16 Blansko BLA 24
Group 1
Wed 31 May
Karlovy Vary
2-0
Doubravka
Fri 16 Jun
Admira Praha
6-3
Dobris
Cesky Krumlov
0-0
SK Jankov
Rokycany
5-2
Sokol Čížová
Tatran Sedlčany
2-0
Sušice
Sat 17 Jun
Mariánské
1-1
Motorlet Praha
Klatovy
0-1
Aritma Praha
Malše Roudné
1-3
FK Ostrov
team / Points
1 Sokol Čížová SOK 71
2 Motorlet Praha MOT 63
3 Karlovy Vary KAR 62
4 Admira Praha ADM 61
5 Tatran Sedlčany TAT 46
6 Dobris DFK 43
7 Klatovy KLA 43
8 Doubravka DOU 40
 
9 Aritma Praha ARI 40
10 Mariánské Lázně MAR 39
11 Malše Roudné MAL 37
12 SK Jankov SKJ 35
13 Rokycany ROK 34
14 Cesky Krumlov SLA 34
15 FK Ostrov FKO 33
16 Sušice SUS 1
Group 2
Fri 16 Jun
Rakovník
2-2
Baník Most
Sat 17 Jun
SK Kladno
3-4
Chomutov
Sokol Libiš
2-2
Polaban Nymburk
Sokol Hostouň
3-0
Štětí
Nový Bor
4-3
Baník Souš
Sokol Brozany
3-1
Velvary
Český Brod
0-0
Neratovice-Byškov
Úvaly
0-0
Meteor Praha
team / Points
1 Sokol Brozany SOK 68
2 Polaban Nymburk POL 63
3 Český Brod ESK 56
4 Baník Souš BAN 51
5 SK Kladno SKK 48
6 Neratovice-Byškovice NER 44
7 Velvary VEL 43
8 Meteor Praha MET 41
 
9 Chomutov CHO 40
10 Rakovník RAK 36
11 Sokol Hostouň HOS 35
12 Nový Bor NOV 34
13 Úvaly UVA 33
14 Baník Most MOS 31
15 Štětí STE 25
16 Sokol Libiš SOK 16
Group 3
Wed 14 Jun
Náchod
0-4
Sokol Živanice
Dvůr Králové
1-2
Vysoké Mýto
Fri 16 Jun
FK Kolín
2-0
Zenit Čáslav
Pěnčín-Turnov
4-3
Trutnov
Sat 17 Jun
Sparta Kutná Hora
1-1
Sokol Kratonohy
Spartak Chrastava
2-0
Přední Kopanina
Ostrá
3-0
Letohrad
Ústí Orlicí
3-1
FK Pardubice II
team / Points
1 Ústí nad Orlicí UST 67
2 Sokol Živanice SOK 60
3 Vysoké Mýto VYS 56
4 Zenit Čáslav ZEN 55
5 FK Kolín KOL 53
6 Ostrá OST 42
7 Pěnčín-Turnov PNI 42
8 Letohrad LET 41
 
9 FK Pardubice II PAR 40
10 Dvůr Králové DVR 40
11 Spartak Chrastava SPA 37
12 Sokol Kratonohy SKR 36
13 Trutnov TRU 36
14 Přední Kopanina FPK 26
15 Sparta Kutná Hora SPA 25
16 Náchod NAC 11
Confederations Cup »
Thu 29 Jun
20:00
Alemania
20:00
México
Q. Europa League Group 1 »
Thu 29 Jun
20:00
Maccabi Tel Aviv
20:00
KF Tirana
Thu 29 Jun
16:45
Kairat Almaty
16:45
Atlantas
Thu 29 Jun
18:45
Beitar Jerusalem
18:45
Budapesti Vasas
Thu 29 Jun
20:30
Siroki Brijeg
20:30
Ordabasy Shymkent
Thu 29 Jun
20:30
Crvena Zvezda
20:30
Floriana FC
Thu 29 Jun
20:45
Valletta FC
20:45
Folgore / Falciano
Thu 29 Jun
17:00
Ventspils
17:00
Valur
Thu 29 Jun
20:45
St. Johnstone
20:45
Trakai
Thu 29 Jun
19:00
Odd Grenland
19:00
Ballymena United
Thu 29 Jun
18:00
Shakhtyor
18:00
Sūduva
Thu 29 Jun
20:30
Mladost Lučani
20:30
Inter Baku
Thu 29 Jun
18:00
Chikhura
18:00
Rheindorf Altach
Thu 29 Jun
19:30
Fola Esch
19:30
Milsami Orhei
Thu 29 Jun
17:00
Partizani Tirana
17:00
Botev Plovdiv
Thu 29 Jun
19:00
UE Santa Coloma
19:00
Osijek
Thu 29 Jun
19:00
Zaria Balti
19:00
Sarajevo
Thu 29 Jun
20:00
Bala Town
20:00
FC Vaduz
Thu 29 Jun
18:00
VPS Vaasa
18:00
NK Olimpija Ljubljana
Thu 29 Jun
20:00
Connah's Quay
20:00
HJK Helsinki
Thu 29 Jun
14:00
Shirak
14:00
Gorica
Thu 29 Jun
19:00
Zirə
19:00
Differdange 03
Thu 29 Jun
21:15
KR Reykjavík
21:15
Seinäjoen JK
Thu 29 Jun
20:00
Vojvodina Novi
20:00
Ruzomberok
Thu 29 Jun
20:45
Glasgow Rangers
20:45
Progrès Nidderkuer
Thu 29 Jun
20:30
Domžale
20:30
Flora
Thu 29 Jun
20:45
Crusaders
20:45
FK Liepāja
Thu 29 Jun
17:00
Pyunik
17:00
Slovan Bratislava
Thu 29 Jun
18:30
Kalju
18:30
B36 Torshavn
Thu 29 Jun
20:30
Tre Penne
20:30
Rabotnički
Thu 29 Jun
17:30
Levadia
17:30
Cork City
Thu 29 Jun
19:00
Levski Sofia
19:00
Sutjeska
Thu 29 Jun
16:00
Irtysh Pavlodar
16:00
Dunav 2010 Ruse
Thu 29 Jun
20:45
Željeznicar
20:45
Zeta
Thu 29 Jun
19:00
AEK Larnaca
19:00
Lincoln Red Imps
Thu 29 Jun
20:00
Midtjylland
20:00
Derry City
Thu 29 Jun
17:30
Dinamo Minsk
17:30
NSÍ Runavík
Thu 29 Jun
18:45
Ferencvárosi
18:45
FK Jelgava
Thu 29 Jun
18:30
Lyngby BK
18:30
Bangor City
Thu 29 Jun
17:20
Trenčín
17:20
Torpedo Kutaisi
Thu 29 Jun
20:45
Lech Poznań
20:45
Pelister
Thu 29 Jun
20:30
Mladost
20:30
Gandzasar
Thu 29 Jun
20:45
Videoton
20:45
Balzan Youths
Thu 29 Jun
18:00
Dinamo Batumi
18:00
Jagiellonia Bialystok
Thu 29 Jun
20:00
Skënderbeu
20:00
Sant Julià
Thu 29 Jun
19:00
Haugesund
19:00
Coleraine
Thu 29 Jun
21:15
Stjarnan
21:15
Shamrock Rovers
Thu 29 Jun
20:00
Norrköping
20:00
Prishtina
Thu 29 Jun
20:00
Kí Klaksvík
20:00
AIK Solna
Thu 29 Jun
20:45
St. Joseph's
20:45
AEL Limassol
Thu 29 Jun
18:00
Šhkëndija 79
18:00
Dacia Chişinău
Friendly »
Thu 29 Jun
19:30
Kampenhout
19:30
Mechelen
Thu 29 Jun
18:00
Kobenhavn
18:00
Partizan Beograd
Thu 29 Jun
17:00
AGF Aarhus
17:00
Brabrand
Thu 29 Jun
18:00
Apollon Limassol
18:00
Mladá Boleslav
Thu 29 Jun
18:00
Bayern München
18:00
Dinamo Moskva
Thu 29 Jun
10:00 Half-Time
Yenisey
0 - 0
FK Khimki
Thu 29 Jun
12:00
WKS Slask Wroclaw
12:00
GKS Katowice
Thu 29 Jun
13:00
Zvezda Ryazan
13:00
Torpedo Vladimir
Copa Sudamericana »
Thu 29 Jun
00:15 finished
Defensa Justicia
1 - 0
Chapecoense INFO Videos
Thu 29 Jun
02:45 finished
Patriotas Boyacá
1 - 1
Corinthians INFO Videos
Copa do Brasil »
Thu 29 Jun
02:45 finished
Flamengo
2 - 0
Santos FC INFO Videos
Thu 29 Jun
00:30 finished
Grêmio Porto Ale.
4 - 0
Atletico PR INFO Videos
Thu 29 Jun
02:45 finished
Palmeiras
3 - 3
Cruzeiro Belo Horizonte INFO Videos
Copa Argentina »
Copa Colombia Group 1 »
Thu 29 Jun
02:30 finished
Jaguares FC
0 - 1
Junior INFO
International Friendly »
Thu 29 Jun
03:00 finished
México
1 - 0
Ghana INFO
Us Open Cup »
Thu 29 Jun
04:30 finished
Jose Earthquakes
2 - 1
Seattle Sounders INFO
Thu 29 Jun
04:30 finished
Angeles Galaxy
2 - 0
Sacramento Republic INFO
Thu 29 Jun
00:30 finished
Houston Dynamo
0 - 2
Kansas City Sporting INFO
Thu 29 Jun
01:30 finished
England Revolution
2 - 1
DC United INFO
Thu 29 Jun
02:00 finished
New York RB
(5)1-1(3)
Philadelphia Union INFO
Thu 29 Jun
01:30 finished
Miami FC
3 - 2
Atlanta United INFO
Thu 29 Jun
02:00 finished
Cincinnati
(3)0-0(1)
Chicago Fire INFO
Torneo de Transición Bolivia »
Thu 29 Jun
02:30 finished
Blooming
4 - 1
The Strongest INFO
Thu 29 Jun
02:30 finished
Bolívar
1 - 0
Oriente Petrolero INFO
Thu 29 Jun
21:00
Sport Boys Warnes
21:00
Universitario de Sucre
Finnish Veikkausliiga »
Thu 29 Jun
17:30
PS Kemi
17:30
RoPS Rovaniemi
COSAFA Challenge Cup Group 1 »
Thu 29 Jun
17:00
Tanzania
17:00
Mauricio
Thu 29 Jun
17:00
Malawi
17:00
angola
Primera A 1 Phase »
Thu 29 Jun
02:45 finished
Barcelona
2 - 1
CS Emelec INFO
Premier League »
Thu 29 Jun
16:30
Wadi Degla
16:30
El Dakhleya
Thu 29 Jun
16:30
Tanta
16:30
El Sharkia Zagazig
Thu 29 Jun
16:30
Misr El-Makasa
16:30
El Nasr Taadeen
Thu 29 Jun
16:30
Al-Mokawloon
16:30
Aswan FC
Pernambucano 1 »
Thu 29 Jun
02:45 finished
Salgueiro
0 - 1
Sport Recife INFO
PDL USA »
Thu 29 Jun
02:30 finished
Brazos Valley
4 - 1
Cleburne INFO
Thu 29 Jun
01:00 finished
Weston
1 - 0
Palm Beach Suns INFO
Thu 29 Jun
01:00 finished
Wilmington
2 - 1
Carolina Dynamo INFO
Thu 29 Jun
01:30 finished
K-W United
4 - 0
West Virginia Chaos INFO
Thu 29 Jun
01:30 finished
Michigan Bucks
2 - 0
Dayton Dutch Lions INFO
Thu 29 Jun
01:30 finished
Seacoast United P.
1 - 2
Boston INFO
Thu 29 Jun
02:00 finished
Jersey Express
1 - 5
New York RB III INFO
Cup Iceland »
Thu 29 Jun
21:15
Fylkir
21:15
FH Hafnarfjordur
Division 2 Sweden Group 1 »
Thu 29 Jun
19:00
Nordvärmland
19:00
Uddevalla
Thu 29 Jun
19:00
Lerum
19:00
Stenungsund
Thu 29 Jun
19:00
Trollhattan FC
19:00
Vårgårda
Division 2 Sweden Group 2 »
Thu 29 Jun
19:30
BK Forward
19:30
Norrtälje
Division 2 Sweden Group 3 »
Thu 29 Jun
19:00
Morön
19:00
Piteå
Division 2 Sweden Group 4 »
Thu 29 Jun
19:00
Linköping City
19:00
Rynninge

Follow BeSoccer on Facebook