Serie A »
Sun 17 Dec
20:45
Atalanta
20:45
Lazio
Sun 17 Dec
18:00
Benevento
18:00
SPAL
Sun 17 Dec
15:00
Bologna
15:00
Juventus
Sun 17 Dec
15:00
Crotone
15:00
Chievo
Sun 17 Dec
15:00
Fiorentina
15:00
Genoa
Sun 17 Dec
12:30
Hellas Verona
12:30
Milan
Sun 17 Dec
15:00
Sampdoria
15:00
Sassuolo Calcio
Serie B »
Sun 17 Dec
15:00
Brescia
15:00
Cittadella
Sun 17 Dec
17:30
Pescara
17:30
Novara Calcio
Lega Pro Group 1 »
Sun 17 Dec
14:30
AC Arezzo
14:30
Carrarese
Sun 17 Dec
14:30
Cuneo
14:30
Alessandria
Sun 17 Dec
14:30
Giana Erminio
14:30
Arzachena
Sun 17 Dec
14:30
Olbia Calcio
14:30
AC Monza
Sun 17 Dec
14:30
Pistoiese
14:30
Gavorrano
Sun 17 Dec
14:30
Pontedera
14:30
Viterbese
Sun 17 Dec
14:30
Pro Piacenza
14:30
AS Lucchese Libertas 1905
Sun 17 Dec
14:30 finished
Siena
1 - 0
Prato INFO
Lega Pro Group 2 »
Sun 17 Dec
18:30
Feralpisalò
18:30
Modena
Sun 17 Dec
14:30
Renate
14:30
Pordenone
Lega Pro Group 3 »
Sun 17 Dec
18:30
Bisceglie
18:30
Fondi
Sun 17 Dec
18:30
Catanzaro
18:30
Paganese
Sun 17 Dec
18:30
Lecce
18:30
MonoPoli
Sun 17 Dec
18:30
Matera
18:30
Casertana
Sun 17 Dec
18:30
Rende
18:30
Catania
Sun 17 Dec
18:30
Sicula Leonzio
18:30
Siracusa
Sun 17 Dec
18:30
Trapani
18:30
Nuova Cosenza
Sun 17 Dec
18:30
Virtus Francavilla
18:30
Fidelis Andria
Serie D Group 1 »
Sun 17 Dec
14:30
Arconatese
14:30
Gozzano
Sun 17 Dec
14:30
Borgosesia Calcio
14:30
Casale
Sun 17 Dec
14:30
Derthona
14:30
ASD Bra
Sun 17 Dec
14:30
Caronnese
14:30
ASD OltrepòVoghera
Sun 17 Dec
14:30
Castellazzo
14:30
Chieri
Sun 17 Dec
14:30
Como
14:30
Folgore Caratese
Sun 17 Dec
14:30
Pavia
14:30
Inveruno
Sun 17 Dec
14:30
AC Pro Sesto
14:30
Olginatese
Sun 17 Dec
14:30
Varese
14:30
Varesina
Sun 17 Dec
14:30
Seregno
14:30
Borgaro
Serie D Group 2 »
Sun 17 Dec
14:30
Bustese Roncalli
14:30
Caravaggio
Sun 17 Dec
14:30
Polisportiva
14:30
Crema 1908
Sun 17 Dec
14:30
Darfo Boario
14:30
Pro Patria
Sun 17 Dec
14:30
Calcio Lecco 1912
14:30
Grumellese
Sun 17 Dec
14:30
Levico Terme
14:30
Dro Calcio
Sun 17 Dec
14:30
Pergolettese
14:30
Virtus Bergamo
Sun 17 Dec
14:30
Rezzato
14:30
Romanese
Sun 17 Dec
14:30
Scanzorosciate
14:30
Lumezzane
Sun 17 Dec
14:30
Trento Calcio 1921
14:30
Pontisola
Serie D Group 3 »
Sun 17 Dec
14:30
Abano Terme
14:30
Belluno
Sun 17 Dec
14:30
Adriese
14:30
Union Arzignanochiampo
Sun 17 Dec
14:30
Ambrosiana
14:30
Calvi Noale
Sun 17 Dec
14:30
Cjarlins Muzane
14:30
Liventina
Sun 17 Dec
14:30
Clodiense
14:30
Mantova
Sun 17 Dec
14:30
Union Feltre
14:30
Campodarsego
Sun 17 Dec
14:30
Montebelluna
14:30
Legnago Salus
Sun 17 Dec
14:30
Tamai
14:30
AC Este
Sun 17 Dec
14:30
Virtus Verona
14:30
Rovigo Calcio
Serie D Group 4 »
Sun 17 Dec
14:30
Castelvetro
14:30
Romagna Centro
Sun 17 Dec
14:30
Fiorenzuola
14:30
Montevarchi Calcio
Sun 17 Dec
14:30
Forli
14:30
Imolese
Sun 17 Dec
14:30
Pianese
14:30
Sporting Trestina
Sun 17 Dec
14:30
Rimini
14:30
Sansepolcro Calcio
Sun 17 Dec
14:30
Sammaurese
14:30
Vigor Carpaneto
Sun 17 Dec
14:30
Sangiovannese
14:30
Lentigione
Sun 17 Dec
14:30
Sasso Marconi
14:30
Mezzolara
Sun 17 Dec
14:30
Tuttocuoio
14:30
Correggese
Sun 17 Dec
14:30
Villabiagio
14:30
VF Colligiana
Serie D Group 5 »
Sun 17 Dec
14:30
Albissola
14:30
Seravezza Pozzi
Sun 17 Dec
14:30
Argentina SSD
14:30
USD Rignanese
Sun 17 Dec
14:30
Scandicci
14:30
FBC Finale 1908
Sun 17 Dec
14:30
Ligorna
14:30
Sanremese
Sun 17 Dec
14:30
U.S. Real Forte Q.
14:30
Massese
Sun 17 Dec
14:30
Donato Tavarnelle
14:30
Ghivizzano Borgo
Sun 17 Dec
14:30
Sestri Levante
14:30
Mobilieri Ponsacco
Sun 17 Dec
14:30
Valdinievole
14:30
Savona
Sun 17 Dec
14:30
FC Viareggio
14:30
Lavagnese
Serie D Group 6 »
Serie D Group 7 »
Sun 17 Dec
14:30
Albalonga
14:30
Aprilia
Sun 17 Dec
14:30
Flaminia
14:30
Anziolavinio
Sun 17 Dec
14:30
SS Cassino
14:30
Nuorese Calcio
Sun 17 Dec
14:30
Latina
14:30
Nuova Monterosi
Sun 17 Dec
14:30
Lupa Roma
14:30
Rieti
Sun 17 Dec
14:30
Ostia Mare Lidoca.
14:30
Budoni
Sun 17 Dec
14:30
San Teodoro
14:30
SFF Atletico
Sun 17 Dec
14:30
Latte Dolce
14:30
Lanusei
Sun 17 Dec
14:30
Tortolì Calcio 1.
14:30
Trastevere Calcio
Serie D Group 8 »
Sun 17 Dec
14:30
Audace Cerignola
14:30
Picerno
Sun 17 Dec
14:30
Aversa Normanna
14:30
FBC Gravina
Sun 17 Dec
14:30
Pomigliano
14:30
San Severo
Sun 17 Dec
14:30
Nerostellati
14:30
SS Cavese 1919
Sun 17 Dec
14:30
Manfredonia Calcio
14:30
Gragnano
Sun 17 Dec
14:30
Sarnese
14:30
FC Francavilla 1931
Sun 17 Dec
14:30
Sporting Altamura
14:30
Nardò
Sun 17 Dec
14:30
Turris Neapolis
14:30
Taranto Sport
Serie A
Sat 16 Dec
Inter
1-3
Udinese
Torino
1-3
Napoli
Roma
1-0
Cagliari
Sun 17 Dec
Hellas Verona
12:30
Milan
Fiorentina
15:00
Genoa
Crotone
15:00
Chievo
Bologna
15:00
Juventus
Sampdoria
15:00
Sassuolo Calcio
Benevento
18:00
SPAL
Atalanta
20:45
Lazio
Team / Points
1 Napoli NAP 42
2 Inter INT 40
3 Juventus JUV 38
4 Roma ROM 38
5 Lazio LAZ 32
6 Sampdoria SAM 27
7 Milan ACM 24
8 Atalanta ATL 23
9 Torino TOR 23
10 Fiorentina FIO 22
 
11 Udinese UDI 21
12 Bologna BOL 21
13 Chievo CHI 21
14 Cagliari CAG 17
15 Sassuolo Calcio SAS 14
16 Genoa GEN 13
17 Crotone CRO 12
18 SPAL POL 11
19 Hellas Verona HLL 10
20 Benevento BEN 1
Serie B
Fri 15 Dec
Foggia Calcio
2-2
Venezia
Sat 16 Dec
Avellino
1-1
Ascoli
Pro Vercelli
0-2
Spezia
Perugia
1-3
AS Bari
Parma
0-0
Cesena
Palermo
1-0
Ternana Calcio
Cremonese
1-1
Empoli
Carpi
1-1
Frosinone
Virtus Entella
0-2
Salernitana
Sun 17 Dec
Brescia
15:00
Cittadella
Pescara
17:30
Novara Calcio
Team / Points
1 Palermo PAL 35
2 AS Bari BAR 32
3 Parma PAR 31
4 Frosinone FRO 31
5 Empoli EMP 30
6 Cittadella CTT 28
7 Cremonese USC 28
8 Venezia VNZ 28
9 Salernitana SAL 26
10 Spezia SPE 26
11 Carpi CAR 25
 
12 Perugia PRG 23
13 Novara Calcio NOV 23
14 Avellino AVE 22
15 Cesena CES 22
16 Brescia BRE 21
17 Virtus Entella ACD 21
18 Pescara PES 21
19 Foggia Calcio FOG 19
20 Ternana Calcio TER 18
21 Pro Vercelli LEO 18
22 Ascoli ASC 16
Group 1
Sun 17 Dec
AC Arezzo
14:30
Carrarese
Cuneo
14:30
Alessandria
Giana Erminio
14:30
Arzachena
Olbia Calcio
14:30
AC Monza
Pistoiese
14:30
Gavorrano
Pontedera
14:30
Viterbese
Pro Piacenza
14:30
Lucchese Libertas
Siena
1-0
Prato
Mon 18 Dec
Livorno
20:45
Piacenza
Team / Points
1 Livorno LIV 42
2 Siena SIE 33
3 Pisa PIS 32
4 Viterbese VIT 30
5 AC Monza ASS 24
6 Olbia Calcio OLB 24
7 AS Lucchese Libertas 1905 ASL 24
8 Giana Erminio GER 23
9 AC Arezzo ACA 23
10 Carrarese CAR 23
 
11 Pistoiese PIS 23
12 Piacenza PIA 22
13 Arzachena ARZ 21
14 Pontedera PON 20
15 Alessandria USA 18
16 Pro Piacenza PIA 18
17 Cuneo CUN 13
18 Gavorrano GAV 13
19 Prato ACP 11
Group 2
Sat 16 Dec
AS Gubbio 1910
1-0
Calcio Padova 1910
Mestre
0-1
Sudtirol
Vicenza
1-1
AlbinoLeffe
Sambenedettese
1-1
Triestina
Reggiana
2-1
Teramo
Fano
1-0
Fermana
Ravenna Calcio
3-1
Santarcangelo
Sun 17 Dec
Renate
14:30
Pordenone
Feralpisalò
18:30
Modena
Team / Points
1 Calcio Padova 1910 PAD 34
2 SS Sambenedettese Calcio SSS 29
3 Renate REN 27
4 Reggiana REG 26
5 Feralpisalò FER 26
6 Triestina TRI 25
7 Pordenone POR 25
8 AlbinoLeffe ABN 25
9 Sudtirol FCS 24
10 Fermana FER 22
 
11 Mestre MES 21
12 AS Gubbio 1910 ASG 21
13 Vicenza VIC 20
14 Ravenna Calcio RAV 20
15 Bassano Virtus BV5 19
16 Teramo TER 18
17 Fano FAN 13
18 Santarcangelo SAN 13
19 Modena MOD 0
Group 3
Fri 15 Dec
Juve Stabia
2-1
Reggina
Sun 17 Dec
Bisceglie
18:30
Fondi
Catanzaro
18:30
Paganese
Lecce
18:30
MonoPoli
Matera
18:30
Casertana
Rende
18:30
Catania
Sicula Leonzio
18:30
Siracusa
Trapani
18:30
Nuova Cosenza
Virtus Francavilla
18:30
Fidelis Andria
Team / Points
1 Lecce LEC 38
2 Trapani TRA 35
3 Catania CAT 35
4 Siracusa SIR 30
5 Juve Stabia JUS 25
6 Matera MAT 25
7 Virtus Francavilla FRA 25
8 Rende REN 25
9 Catanzaro FCC 24
10 MonoPoli MON 23
 
11 Bisceglie BIS 23
12 Nuova Cosenza NUO 20
13 Fondi FON 18
14 Sicula Leonzio SIC 18
15 Reggina REG 18
16 Fidelis Andria FIA 16
17 Casertana CAS 15
18 Paganese PAG 15
19 Akragas AKR 12
Group 1
Sun 17 Dec
Arconatese
14:30
Gozzano
Varese
14:30
Varesina
AC Pro Sesto
14:30
Olginatese
Pavia
14:30
Inveruno
Como
14:30
Folgore Caratese
Castellazzo
14:30
Chieri
Caronnese
14:30
OltrepòVoghera
Derthona
14:30
ASD Bra
Borgosesia Calcio
14:30
Casale
Seregno
14:30
Borgaro
Team / Points
1 Caronnese CAR 41
2 Gozzano GOZ 41
3 Como COM 36
4 Folgore Caratese FOL 33
5 AC Pro Sesto PRO 32
6 Borgosesia Calcio BOR 29
7 Chieri CHI 28
8 ASD Bra ASD 28
9 Inveruno INV 26
10 Varese VAR 23
 
11 Borgaro BOR 22
12 Varesina VAR 22
13 Olginatese OLG 20
14 ASD OltrepòVoghera ASD 20
15 Pavia PAV 19
16 Casale CAS 17
17 Seregno SER 16
18 Arconatese ARC 15
19 Castellazzo CAS 10
20 Derthona DER 8

Follow BeSoccer on Facebook