We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
1. CFL Montenegro
Sat 27 May
Buducnost
4-1
Jedinstvo
Mladost
7-2
Lovcen
Zeta
1-0
FK Bokelj
Decic
0-0
Iskra Danilovgrad
Sutjeska
2-0
FK Rudar Pljevlja
Grbalj
1-0
Petrovac
team / Points
1 Zeta ZET 60
2 Buducnost BUD 57
3 Mladost MLA 57
4 Sutjeska SUT 55
5 Decic DEC 50
6 Iskra Danilovgrad IKD 49
 
7 Grbalj GRB 46
8 FK Rudar Pljevlja RUD 42
9 Petrovac PET 39
10 FK Bokelj BOK 36
11 Lovcen LOV 34
12 Jedinstvo JED 14
1. CFL Montenegro
Sat 05 Aug
Grbalj
-
Petrovac
FK Rudar Pljevlja
-
Mladost
Decic
-
Zeta
Buducnost
-
Iskra Danilovgrad
Kom Podgorica
-
Sutjeska
team / Points
1 Grbalj GRB 0
2 Mladost MLA 0
3 Zeta ZET 0
4 Iskra Danilovgrad IKD 0
5 Petrovac PET 0
 
6 Kom Podgorica KOM 0
7 Buducnost BUD 0
8 Decic DEC 0
9 FK Rudar Pljevlja RUD 0
10 Sutjeska SUT 0
2. CFL Montenegro
Sun 13 Aug
Mladost
-
FK Berane
Ibar Rozaje
-
Igalo
Lovcen
-
Mornar
Jezero
-
FK Cetinje
Otrant Ulcinj
-
FK Bokelj
Celik Niksic
-
Jedinstvo
team / Points
1 Mladost Lješkopolje MLJ 0
2 Igalo IGA 0
3 Mornar MOR 0
4 FK Cetinje FKC 0
5 FK Bokelj BOK 0
6 FK Berane BER 0
 
7 Celik Niksic FKC 0
8 Otrant Ulcinj OUL 0
9 Jezero JEZ 0
10 Lovcen LOV 0
11 Ibar Rozaje IBA 0
12 Jedinstvo JED 0
2. CFL Montenegro
Sat 27 May
Kom Podgorica
5-1
Bratstvo
Otrant Ulcinj
2-0
Celik Niksic
Jezero
1-1
Igalo
Mornar
6-1
Radnički Berane
FK Berane
4-1
FK Cetinje
team / Points
1 Kom Podgorica KOM 69
2 Ibar Rozaje IBA 61
3 Otrant Ulcinj OUL 58
4 Mornar MOR 52
5 Jezero JEZ 47
6 FK Berane BER 47
 
7 FK Cetinje FKC 42
8 Igalo IGA 37
9 Celik Niksic FKC 34
10 Radnički Berane RDB 30
11 Bratstvo BRA 22
12 Grafičar Podgorica GRA 0
Confederations Cup Group 2 »
Sun 25 Jun
17:00
Chile
17:00
Australia
Sun 25 Jun
17:00
Alemania
17:00
Camerún
Primera Division »
Sun 25 Jun
21:15
Boca Juniors
21:15
Unión Santa Fe
Sun 25 Jun
22:00
Atletico Rafaela
22:00
Sarmiento
Sun 25 Jun
00:00 Playing 32'
Martín Juan
0 - 0
Rosario Central
Sun 25 Jun
00:10
Banfield
00:10
Racing Club
Brazilian Série A »
Sun 25 Jun
16:00
Vasco da Gama
16:00
Atlético GO
Sun 25 Jun
00:00 Playing 31'
Santos FC
0 - 0
Sport Recife
Sun 25 Jun
21:00
São Paulo FC
21:00
Fluminense Rio Janeiro
Sun 25 Jun
21:00
Cruzeiro Belo Hor.
21:00
Coritiba FBC
Sun 25 Jun
21:00
Atletico PR
21:00
Vitória
Sun 25 Jun
21:00
Grêmio Porto Ale.
21:00
Corinthians
Sun 25 Jun
23:30
Bahía
23:30
Flamengo
Sun 25 Jun
21:00
Ponte Preta
21:00
Palmeiras
Friendly »
Sun 25 Jun
18:00
Groen Rood Kateli.
18:00
Mechelen
Sun 25 Jun
10:00
Yenisey
10:00
Ufa
Sun 25 Jun
18:00
Wacker Innsbruck
18:00
Dinamo Moskva
Sun 25 Jun
19:00
Dottignies
19:00
Excelsior Mouscron
Sun 25 Jun
09:00
Tambov
09:00
Tyumen
MLS »
Chinese Super League »
Tercera Playoffs »
Sun 25 Jun
18:30
Sporting B
18:30
SD Beasain
Sun 25 Jun
11:30
Alavés B
11:30
Ontinyent CF
Sun 25 Jun
20:00
Lorca Deportiva
20:00
Alcobendas Sport
Sun 25 Jun
19:00
CD Calahorra
19:00
CD Badajoz
Sun 25 Jun
18:15
CF Peralada
18:15
Rápido de Bouzas
Apertura Uruguay Group 2 »
J1 League »
Segunda B Playoffs »
Sun 25 Jun
20:15
Barcelona B
20:15
Racing
Sun 25 Jun
20:30
Albacete
20:30
Valencia Mestalla
Primera B Nacional »
Norwegian Eliteserien »
Sun 25 Jun
18:00
Rosenborg BK
18:00
Sogndal
Sun 25 Jun
18:00
Aalesunds FK
18:00
Odd Grenland
Sun 25 Jun
18:00
Stabaek IF
18:00
Kristiansund BK
Sun 25 Jun
18:00
Tromsø IL
18:00
Sandefjord Fotball
Sun 25 Jun
18:00
Sarpsborg 08
18:00
SK Brann Bergen
Sun 25 Jun
20:00
Viking Stavanger
20:00
Haugesund
Série B Brazil »
Sun 25 Jun
00:00 Playing 31'
Guaraní Campinas
1 - 1
Náutico Recife
Torneo de Transición Bolivia »
Soccer League »
Sun 25 Jun
01:00
Brantford Galaxy
01:00
Milton SC
Premier League »
Sun 25 Jun
17:00
Vitebsk
17:00
Slutsk
Sun 25 Jun
19:00
Neman Grodno
19:00
BATE Borisov
Sun 25 Jun
18:00
FK Gorodeya
18:00
Dinamo Brest
NASL - Spring »
Sun 25 Jun
01:30
North Carolina
01:30
Indy Eleven
Sun 25 Jun
01:30
Miami FC
01:30
NY Cosmos
Sun 25 Jun
03:00
Edmonton
03:00
San Francisco Deltas
League One »
Primera B Metro. »
Superettan »
Sun 25 Jun
17:00
Osters IF
17:00
Varberg
Sun 25 Jun
17:00
IK Frej
17:00
GAIS
Sun 25 Jun
15:00
Gefle
15:00
Åtvidabergs
Sun 25 Jun
17:00
Falkenbergs
17:00
Syrianska FC
Série C Brazil Group 1 »
Sun 25 Jun
20:30
Sampaio Correa FC
20:30
Salgueiro
Sun 25 Jun
22:00
Cuiabá
22:00
ASA Arapiraquense
Série C Brazil Group 2 »
Sun 25 Jun
01:00
Tupi
01:00
Botafogo SP
Sun 25 Jun
20:00
Ypiranga FC
20:00
Tombense
K-League Classic »
Sun 25 Jun
11:00
Suwon Bluewings
11:00
Gangwon FC
Sun 25 Jun
12:00
Seoul
12:00
Sangju Sangmu
Sun 25 Jun
12:00
Jeonbuk Motors
12:00
Daegu FC
Primera A 1 Phase »
Sun 25 Jun
18:30
Liga de Quito
18:30
CS Emelec
Sun 25 Jun
00:00
Barcelona
00:00
Delfin
Sun 25 Jun
19:00
Macará
19:00
Clan Juvenil
PFL »
Sun 25 Jun
15:15
Dinamo Samarqand
15:15
Mash'al
Sun 25 Jun
15:30
Neftchi
15:30
Metalourg
Sun 25 Jun
16:00
Qizilqum
16:00
Shortan
Sun 25 Jun
16:00
Nasaf
16:00
Navbahor
Sun 25 Jun
16:00
Olmaliq
16:00
Kokand 1912
Sun 25 Jun
16:00
Sogdiana
16:00
Buxoro
Sun 25 Jun
16:00
Bunyodkor
16:00
FK Lokomotiv Tashkent
COSAFA Challenge Cup Group 1 »
Sun 25 Jun
15:00
Tanzania
15:00
Malawi
Sun 25 Jun
17:30
Mauricio
17:30
Angola
Série D Brazil »

Follow BeSoccer on Facebook