We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
Russian Premier League
Sun 21 May
Amkar Perm
1-2
Rubin Kazán
Arsenal Tula
3-0
Spartak Moskva
CSKA Moskva
4-0
Anzhi
Krylia Sovetov
1-3
Terek Groznyi
Lokomotiv Moskva
0-2
Zenit
Gazovik Orenburg
2-0
FK Rostov na Donu
Tom Tomsk
1-5
FK Krasnodar
Ufa
1-0
Ural Sverdlovskaya
team / Points
1 Spartak Moskva SPA 69
2 CSKA Moskva CSK 62
3 Zenit ZEN 61
4 FK Krasnodar KRA 49
5 Terek Groznyi TER 48
6 FK Rostov na Donu FCR 48
7 Ufa UFA 43
8 Lokomotiv Moskva LOK 42
 
9 Rubin Kazán FCR 38
10 Amkar Perm PER 35
11 Ural Sverdlovskaya URA 30
12 Anzhi ANZ 30
13 Gazovik Orenburg GAZ 30
14 Arsenal Tula ARS 28
15 Krylia Sovetov KRS 28
16 Tom Tomsk TOM 14
Group 1
Sun 30 Apr
Metallurg Lipetsk
14:00
Saturn Ramenskoye
Energomash
16:00
Avangard Kursk
Zvezda Ryazan
16:00
Vityaz Podolsk
Wed 03 May
Zenit Penza
17:00
Arsenal Tula II
Sun 21 May
Chertanovo
13:00
Torpedo Moskva
Sun 04 Jun
Kaluga
3-0
FK Orel
team / Points
1 Avangard Kursk AVA 53
2 Torpedo Moskva TOR 50
3 Saturn Ramenskoye SAT 46
4 Energomash ENE 44
5 Vityaz Podolsk VIT 43
6 Zvezda Ryazan ZVE 39
7 Chertanovo CHE 38
 
8 Dinamo Bryansk DIN 38
9 Metallurg Lipetsk MET 37
10 Kaluga KAL 33
11 Zenit Penza ZEN 27
12 Arsenal Tula II ARS 20
13 FK Orel ORE 15
Group 2
Sun 04 Jun
NoSta
1-2
Volga Ulyanovsk
Syzran-2003
0-1
Volga-Olimpiyets
Lada Tolyatti
1-3
FC Chelyabinsk
KamAZ
2-0
Dinamo Kirov
team / Points
1 Volga-Olimpiyets VON 55
2 Zenit Izhevsk ZEN 51
3 FC Chelyabinsk FCC 39
4 Syzran-2003 SYZ 35
5 NoSta NOS 33
 
6 Volga Ulyanovsk VOL 31
7 KamAZ KAM 29
8 Lada Tolyatti LAD 21
9 Dinamo Kirov DIN 9
Group 5
Wed 31 May
FC Irtysh Omsk
1-1
Dinamo Barnaul
Sat 03 Jun
FK Chita
1-1
Sakhalin
Zenit Irkutsk
3-1
Smena Komsomolsk
team / Points
1 FK Chita FCC 44
2 Dinamo Barnaul DIN 42
3 Sakhalin Yuzhno-Sakhalinsk SAK 31
 
4 Smena Komsomolsk SME 25
5 Zenit Irkutsk FKZ 16
6 FC Irtysh Omsk IRT 16
Premier League Russia U21
Sat 20 May
Lokomotiv Moskva
3-2
Zenit Sub 21
CSKA Moskva Sub21
2-0
Anzhi Sub 21
Ufa Sub 21
2-1
Ural Sub 21
Amkar Perm Sub 21
1-3
Rubin Kazan
Arsenal Tula
0-2
Spartak Moskva Su.
Orenburg
2-0
Rostov Sub 21
Krylia Sovetov
2-2
Terek Grozny
Sun 21 May
Tom Tomsk Sub 21
0-7
Krasnodar Sub 21
team / Points
1 Spartak Moskva Sub21 SPA 68
2 CSKA Moskva Sub21 CSK 66
3 Zenit Sub 21 ZEN 54
4 Krasnodar Sub 21 KRA 51
5 Lokomotiv Moskva Sub 21 LOK 51
6 Terek Grozny Sub 21 TER 51
7 Rubin Kazan Sub 21 RUB 47
8 Anzhi Sub 21 ANZ 42
 
9 Arsenal Tula Sub 21 ARS 33
10 Tom Tomsk Sub 21 FTT 33
11 Krylia Sovetov Sub 21 KRY 33
12 FK Orenburg Sub 21 ORE 30
13 Rostov Sub 21 ROS 30
14 Ural Sub 21 URA 29
15 Ufa Sub 21 UFA 21
16 Amkar Perm Sub 21 AMK 20
Primera Division »
Mon 26 Jun
23:00
Arsenal Sarandí
23:00
Tigre
Mon 26 Jun
23:00
Patronato
23:00
Atl.Tucumán
Mon 26 Jun
00:10 Finished
Banfield
1 - 3
Racing Club INFO
Mon 26 Jun
01:00 Finished
Colón
0 - 0
River Plate INFO
Brazilian Série A »
Mon 26 Jun
00:00 Finished
Chapecoense
0 - 1
Atl. Mineiro INFO
Friendly »
Mon 26 Jun
12:00 Postponed
AFC Eskilstuna
12:00
Orebro SK
Mon 26 Jun
15:00 Half-Time
Hammarby IF
0 - 0
Östersunds FK
Mon 26 Jun
18:00 Postponed
Lokomotiv Moskva
18:00
Radnicki Nis
Mon 26 Jun
15:00 Playing 24'
FC Dolgoprudny
0 - 0
SKA-Khabarovsk
Mon 26 Jun
09:00 Finished
Tambov
1 - 1
Tyumen INFO
Mon 26 Jun
12:00 Finished
Sibir Novosibirsk
4 - 0
Tom Tomsk INFO
Mon 26 Jun
14:00 Finished
Baltika
0 - 1
Avangard Kursk INFO
Mon 26 Jun
18:00
Lokomotiv Moskva
18:00
Ankaran Hrvatini
Mon 26 Jun
18:00
Olympiakos Piraeus
18:00
Ludogorets
Mon 26 Jun
18:00
Zaglebie Lubin
18:00
Hapoel Be'er Sheva
Mon 26 Jun
20:00
Celje
20:00
Viitorul Constanţa
Mon 26 Jun
17:00
Slavia Sofia
17:00
Beroe
MLS »
Mon 26 Jun
04:30 Finished
Portland Timbers
2 - 2
Seattle Sounders INFO
Chinese Super League »
Mon 26 Jun
13:35 Finished
Beijing Guoan
0 - 0
Jiangsu Suning INFO
Cup Sweden »
Mon 26 Jun
19:00
Borås AIK
19:00
Husqvarna
Primera B Nacional »
Mon 26 Jun
23:05
Chacarita Juniors
23:05
Dep. Santamarina
Mon 26 Jun
00:00 Finished
Crucero del Norte
2 - 3
Boca Unidos INFO
Norwegian Eliteserien »
Mon 26 Jun
19:00
Stromsgodset IF
19:00
Molde FK
Finnish Veikkausliiga »
Mon 26 Jun
17:30
RoPS Rovaniemi
17:30
Ilves
Mon 26 Jun
18:30
Seinäjoen JK
18:30
PS Kemi
Premier League »
Mon 26 Jun
17:30
Naftan Novopolotsk
17:30
Slavia
NASL - Spring »
Mon 26 Jun
00:00 Postponed
Jacksonville
00:00
Puerto Rico FC
Primera B Metro. »
Mon 26 Jun
20:30
Tristán Suárez
20:30
Colegiales
Superettan »
Mon 26 Jun
19:00
Trelleborgs FF
19:00
Brommapojkarna
Mon 26 Jun
19:00
Varnamo
19:00
Helsingborgs
Mon 26 Jun
19:00
Dalkurd FF
19:00
Norrby
Apertura Venezuela »
Mon 26 Jun
01:00 Finished
Monagas
1 - 0
Caracas INFO
Primera A 1 Phase »
Mon 26 Jun
00:00 Finished
Barcelona
1 - 2
Delfin INFO
COSAFA Challenge Cup Group 2 »
Mon 26 Jun
17:00
Mozambique
17:00
Zimbabwe
Mon 26 Jun
19:30
Madagascar
19:30
Seychelles
USL Pro - USA »
Mon 26 Jun
03:30 Finished
LA Galaxy II
2 - 3
Sacramento Republic INFO
Division 1 Group 1 »
Mon 26 Jun
19:00
Akropolis
19:00
Sollentuna
Mon 26 Jun
19:00
Västerås SK
19:00
IK Brage
Division 1 Group 2 »
Mon 26 Jun
19:00
Utsiktens BK
19:00
Assyriska BK
PCSL Canada »
Primera C Metro. »
Mon 26 Jun
20:30
Laferrere
20:30
Sacachispas
Copa Letonia Transición »
Mon 26 Jun
18:00 Postponed
Upesciems
18:00
Progress / AFA Olaine
Urvalsdeild »
Mon 26 Jun
21:15
Víkingur
21:15
Víkingur Ólafsvík
Mon 26 Jun
22:00
Breidablik
22:00
Grindavík
PDL USA »
Mon 26 Jun
00:00 Finished
Connecticut
0 - 0
Long Island Rough Riders INFO
Mon 26 Jun
00:00 Finished
Seacoast United P.
2 - 1
Portland Phoenix INFO
Mon 26 Jun
01:00 Finished
Ocean City Nor'ea.
1 - 0
FA Euro INFO
Mon 26 Jun
04:00
TSS Rovers
04:00
Victoria Highlanders
Mon 26 Jun
03:00 Finished
Southern
0 - 4
Fresno Fuego INFO
Caribbean Cup »
Mon 26 Jun
01:30 Finished
Jamaica
1 - 2
Curazao INFO
Division 2 Sweden Group 1 »
Mon 26 Jun
19:00
Gauthiod
19:00
Grebbestad
Division 2 Sweden Group 4 »
Mon 26 Jun
19:00
Sleipner
19:00
Sylvia
Apertura Peru »
2. Division Group 2 »
Mon 26 Jun
16:00
Odd II
16:00
Egersund
K-League Challenge »
Mon 26 Jun
12:30 Finished
Ansan Greeners
0 - 3
Busan I Park INFO
Mon 26 Jun
13:00 Finished
Seoul E-Land
3 - 3
Daejeon Citizen INFO
Primera D Metro. »
Mon 26 Jun
19:30
CA Atlas
19:30
Victoriano Arenas

Follow BeSoccer on Facebook