We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
Slovakian Super Liga
Sat 22 Jul
FC Spartak Trnava
-
Zemplin Michalovce
DAC
-
Podbrezová
Senica
-
Trenčín
Zlaté Moravce
-
Ruzomberok
Tatran Prešov
-
Slovan Bratislava
FC VSS Kosice
-
Žilina
team / Points
1 FC Spartak Trnava FCS 0
2 Podbrezová POD 0
3 Trenčín TRE 0
4 Ruzomberok RUZ 0
5 Slovan Bratislava SBR 0
6 Žilina ZIL 0
 
7 FC VSS Kosice KOS 0
8 Tatran Prešov TAT 0
9 Zlaté Moravce ZMO 0
10 Senica SEN 0
11 DAC DAC 0
12 Zemplin Michalovce ZEM 0
Slovakian Super Liga
Sat 27 May
Ruzomberok
2-0
DAC
Zemplin Michalovce
1-3
Slovan Bratislava
Trenčín
4-0
Tatran Prešov
FC Spartak Trnava
3-1
Zlaté Moravce
Žilina
4-0
Podbrezová
Spartak Myjava
19:00
Senica
team / Points
1 Žilina ZIL 79
2 Slovan Bratislava SBR 58
3 Ruzomberok RUZ 56
4 Podbrezová POD 49
5 Trenčín TRE 47
6 FC Spartak Trnava FCS 47
 
7 DAC DAC 45
8 Zemplin Michalovce ZEM 32
9 Senica SEN 28
10 Spartak Myjava SMY 26
11 Zlaté Moravce ZMO 22
12 Tatran Prešov TAT 20
Group 3
Wed 31 May
Liptovsky Mikulas
2-0
Žilina II
Šamorín
1-0
Spišská Nová
Sered
1-1
Lokomotiva Zvolen
Bardejov
0-1
Nitra
Skalica
1-0
FC VSS Kosice
Lokomotíva
3-2
FK Pohronie
team / Points
1 FC VSS Kosice KOS 61
2 Nitra NIT 59
3 Skalica SKA 58
4 Šamorín SAM 55
5 Žilina II ZLI 51
6 Sered SER 48
 
7 Lokomotíva Košice LKO 47
8 FK Pohronie FKP 46
9 Bardejov BAR 46
10 Liptovsky Mikulas LIP 45
11 Lokomotiva Zvolen ZVO 35
12 Spišská Nová Ves SPI 28
Group 4
Fri 26 May
Fomat Martin
0-1
Dukla
Sun 28 May
Svätý Jur
0-4
Spartak Trnava II
Nove Mesto Vahom
4-1
Slovan Bratislava
team / Points
1 Poprad POP 24
6 Sobota SOB 16
7 Lipany LIP 11
10 Haniska HAN 1
2 Dukla DUK 22
 
3 Spartak Trnava II STR 21
4 Slovan Bratislava II SBR 21
5 Nove Mesto Nad Vahom NVN 16
8 Svätý Jur SVA 6
9 Fomat Martin FOM 1
Group 2
Sat 03 Jun
Vyšné Opátske
1-0
Snina
Thu 15 Jun
Tesla Stropkov
0-1
Svidník
Fri 16 Jun
Slovan Sabinov
3-0
Veľké Revištia
Sat 17 Jun
Slavoj Trebišov
2-0
Giraltovce
Sun 18 Jun
Svit
3-2
Milénium
Krásna
17:00
Rozvoj Pušovce
Vranov Topľou
17:00
Družstevník
Družstevník
3-1
Tatran Prešov II
team / Points
1 Slavoj Trebišov FKS 65
2 Vyšné Opátske VYS 59
3 Svit SVI 45
4 Svidník SVI 45
5 Snina SNI 42
6 Vranov nad Topľou VRA 41
7 Giraltovce GIR 39
8 Družstevník Plavnica DRU 37
 
9 Milénium MIL 35
10 Slovan Sabinov SLO 32
11 Veľké Revištia VEL 30
12 MSK Tesla Stropkov TES 29
13 Tatran Prešov II TAT 24
14 Družstevník Veľký Horeš DRU 21
15 Rozvoj Pušovce ROZ 4
16 Krásna KRA 0
Group 4
Thu 08 Jun
Kráľová Senci
6-9
Lokomotiva DNV
Fri 09 Jun
Dunajská Lužná
3-0
Slovan Ivanka Dun.
Sat 10 Jun
Tomášov
3-2
Rovinka
FK Rača
0-1
Slovan Most
Báhoň
0-3
Rohoznik
FC Malacky
2-1
Lozorno
Inter Bratislava
7-0
Bernolákovo
Pezinok
2-0
Vajnory
team / Points
1 Inter Bratislava BRA 76
2 Rohoznik ROH 75
3 Tomášov TOM 58
4 Dunajská Lužná DUN 51
5 Vajnory VAJ 49
6 Slovan Ivanka pri Dunaji SLO 47
7 Lokomotiva DNV LOK 44
8 FK Rača RAC 40
 
9 Rovinka ROV 39
10 Báhoň BAH 36
11 Slovan Most SLO 34
12 Lozorno LOZ 34
13 Pezinok PEZ 34
14 FC Malacky FCM 33
15 Bernolákovo BER 33
16 Kráľová pri Senci KRA 1
Primera Division »
Fri 23 Jun
02:30 Finished
Atl.Tucumán
1 - 1
Vélez Sarsfield INFO Videos
Fri 23 Jun
00:20 Finished
Tigre
1 - 0
Atletico Rafaela INFO
Fri 23 Jun
00:20 Finished
Godoy Cruz
0 - 2
Estudiantes La Plata INFO Videos
Fri 23 Jun
02:30 Finished
Unión Santa Fe
0 - 3
Independiente INFO
Brazilian Série A »
Fri 23 Jun
02:00 Finished
Flamengo
5 - 1
Chapecoense INFO
Fri 23 Jun
00:30 Finished
Corinthians
3 - 0
Bahía INFO
Fri 23 Jun
02:00 Finished
Grêmio Porto Ale.
2 - 0
Coritiba FBC INFO Videos
Fri 23 Jun
00:30 Finished
Ponte Preta
1 - 0
Cruzeiro Belo Horizonte INFO
Friendly »
Fri 23 Jun
12:00
Standaard Wetteren
12:00
KAA Gent
Fri 23 Jun
18:00
Zlin
18:00
Slovan Bratislava II
Fri 23 Jun
17:30
Breitenrain
17:30
Young Boys
Fri 23 Jun
18:30
Thun
18:30
Kriens
Fri 23 Jun
18:30
Taastrup FC
18:30
Brøndby IF
Fri 23 Jun
17:00
St. Polten
17:00
Blau-Weiß Linz
Fri 23 Jun
18:00
Hartberg
18:00
Mattersburg
Fri 23 Jun
18:00
SC Tamsweg
18:00
Austria Wien
Fri 23 Jun
18:00
Anif Salzburg
18:00
Salzburg
Fri 23 Jun
12:00
CS U Craiova
12:00
Zenit
Fri 23 Jun
17:00
Team für Wien
17:00
LASK Linz
Fri 23 Jun
14:30
FC Helsingør
14:30
Nordsjaelland
Fri 23 Jun
09:00
Tambov
09:00
Tyumen
Fri 23 Jun
10:00
Chernomorets
10:00
Rotor Volgograd
Fri 23 Jun
16:00
Beroe
16:00
Cherno More Varna
Fri 23 Jun
16:30
Zenit Izhevsk
16:30
KamAZ
Fri 23 Jun
18:00
Olympiakos Piraeus
18:00
Wattens
Primera B Nacional »
Fri 23 Jun
01:30 Finished
Dep. Santamarina
1 - 0
Instituto INFO
Torneo de Transición Bolivia »
Premier League »
Fri 23 Jun
20:45
Bohemian FC
20:45
Sligo Rovers
Fri 23 Jun
20:45
Derry City
20:45
Cork City
Fri 23 Jun
21:00
Dundalk
21:00
Finn Harps
Fri 23 Jun
20:45
Galway United
20:45
Bray Wanderers
Fri 23 Jun
21:00
Shamrock Rovers
21:00
Drogheda United
Primera A 1 Phase »
Apertura Paraguay »
USL Pro - USA »
Fri 23 Jun
01:00 Finished
Pittsburgh
2 - 0
Tampa Bay Rowdies INFO
Premier League »
Fri 23 Jun
22:00
El Nasr Taadeen
22:00
El Sharkia Zagazig
Fri 23 Jun
22:00
El Dakhleya
22:00
Al-Mokawloon Al-Arab
Fri 23 Jun
22:00
Tanta
22:00
Wadi Degla
Fri 23 Jun
22:00
Al-Ittihad
22:00
Al-Masry
PCSL Canada »
Fri 23 Jun
05:00
Khalsa
05:00
Vancouver United
PDL USA »
Fri 23 Jun
01:00 Finished
SIMA Águilas
2 - 1
Tampa Bay Rowdies II INFO
Fri 23 Jun
01:00 Finished
Charlotte Eagles
2 - 2
SC United Bantams INFO
Fri 23 Jun
01:30 Finished
Derby City Rovers
0 - 0
Michigan Bucks INFO
Fri 23 Jun
04:30
Lane United
04:30
Portland Timbers Sub 23
Fri 23 Jun
01:00 Finished
Myrtle Beach Muti.
4 - 3
Carolina Dynamo INFO
Fri 23 Jun
02:30 Finished
Brazos Valley
4 - 0
Houston FC INFO
S-League »
Apertura Peru »
First Division »
Fri 23 Jun
20:45
Athlone Town
20:45
Longford Town
Fri 23 Jun
20:45
Cabinteely
20:45
Wexford Youths
Fri 23 Jun
20:45
UC Dublin
20:45
Waterford United
Caribbean Cup »
Fri 23 Jun
00:00 Finished
Jamaica
(4)1-1(2)
Guyana Francesa INFO
Fri 23 Jun
02:30 Finished
Curazao
2 - 1
Martinica INFO
Maranhense »
Fri 30 Jun
01:15
Cordino
01:15
Sampaio Correa FC
1st Division »
Cuarta Noruega Group 5 »
Fri 23 Jun
19:00
Rosenborg II
19:00
Orkla
Fri 23 Jun
19:00
Strindheim
19:00
Rødde FK
Rondoniense Final »
Fri 23 Jun
02:00
Real Ariquemes
02:00
Gênus
National Premier Group 1 »
National Premier Group 3 »
National Premier Group 6 »
Meistaradeildin »
Fri 23 Jun
17:00
07 Vestur
17:00
Víkingur Gøta
Fri 23 Jun
17:00
ÍF Fuglafjørdur
17:00
Kí Klaksvík
Fri 23 Jun
17:00
Skála ÍF
17:00
NSÍ Runavík
Fri 23 Jun
17:00
EB / Streymur
17:00
B36 Torshavn
Fri 23 Jun
21:00
TB Tvøroyri
21:00
HB Tórshavn
1. Deild Iceland »
Fri 23 Jun
21:15
Fylkir
21:15
Selfoss
Fri 23 Jun
21:15
Leiknir Reykjavik
21:15
Haukar
Paulista B Group 1 »
Fri 23 Jun
20:00
Diadema
20:00
Guarulhos
Brisbane »
Fri 23 Jun
12:30
Albany Creek
12:30
Grange Thistle
Ligue 1 Niger »
Fri 23 Jun
17:30
Nigelec
17:30
Jangorzo
Fri 23 Jun
17:30
SONIDEP
17:30
Sahel
2. Deild Iceland »
Fri 23 Jun
21:15
Fjardabyggd
21:15
IF Magni
Fri 23 Jun
21:15
Völsungur
21:15
Huginn
Fri 23 Jun
21:15
KF Vídir
21:15
Tindastoll
Fri 23 Jun
21:15
KV Reykjavík
21:15
Sindri
Cuarta Islandia »
Fri 23 Jun
23:00
KFG Gardabaer
23:00
Thróttur Vogar
Fri 23 Jun
22:00
Ægir
22:00
Berserkir
Quinta Islandia Group 1 »
Fri 23 Jun
21:00
Ísbjörninn
21:00
Hordur

Follow BeSoccer on Facebook