Slovenian National League
Sat 09 Dec
Ankaran Hrvatini
13:00
Triglav
Rudar Velenje
15:00
Domžale
NK Olimpija 2005
16:50
Celje
Sun 10 Dec
Krsko Posavje
13:00
Gorica
Maribor
16:50
Aluminij
Team / Points
1 Maribor MAR 43
2 NK Olimpija 2005 OLI 40
3 Domžale DOM 31
4 Rudar Velenje RUD 29
5 Celje CEL 24
 
6 Gorica GOR 23
7 Krsko Posavje KRS 19
8 Aluminij ALU 16
9 Triglav TRI 14
10 Ankaran Hrvatini AHS 8
2. SNL
Sat 25 Nov
Brežice
0-2
Dekani
NK Verzej
0-2
NK Dob
NK Nafta Lendava
2-1
ASK Bravo
NK Rogaška
4-1
Krka
Ilirija
0-3
Tabor Sežana
Fužinar
1-2
Zarica Kranj
Sun 26 Nov
Brda Dobrovo
0-1
NS Drava
Sun 03 Dec
Radomlje
0-3
Mura
Team / Points
1 Mura NSM 44
2 NS Drava DRA 37
3 NK Nafta Lendava NKN 35
4 Radomlje RAD 31
5 Dekani DEK 30
6 Krka KRK 26
7 Tabor Sežana TAS 26
8 ASK Bravo BRA 24
 
9 NK Dob NKD 23
10 Brežice BRE 19
11 Zarica Kranj KRA 17
12 NK Rogaška ROG 17
13 Ilirija ILI 15
14 Fužinar FUZ 14
15 Brda Dobrovo BRD 14
16 NK Verzej NKV 10
Group 1
Sat 18 Nov
Bohinj
0-1
Bled Hirter
Zagorje
1-2
Kolpa
Acroni Jesenice
4-1
Rudar Trbovlje
Šobec Lesce
0-3
Sava Kranj
Brinje-Grosuplje
3-2
Kočevje
Ivančna Gorica
1-3
Arne Tabor 69
Sun 19 Nov
Komenda
0-1
Šencur
Team / Points
1 Zagorje ZAG 33
2 Bled Hirter BHI 31
3 Arne Tabor 69 ARN 27
4 Brinje-Grosuplje BRI 26
5 Šencur SEN 25
6 SIJ Acroni Jesenice SIJ 23
7 Ivančna Gorica IVA 23
 
8 Kolpa KOL 20
9 Sava Kranj SKR 17
10 Komenda KOM 16
11 Rudar Trbovlje RUD 15
12 Kočevje KOC 10
13 Bohinj BOH 9
14 Šobec Lesce SLE 4
Group 2
Sat 18 Nov
Črenšovci
0-0
Turnišče
Ljutomer
3-1
Rakičan
Radgona
1-3
Beltinci
Sun 19 Nov
Velika Polana
2-2
Hotiza
Odranci
3-2
Slatina Radenci
Čarda Martjanci
0-3
Tromejnik
NK Grad
4-1
Bogojina
Team / Points
1 Odranci ODR 37
2 Velika Polana POL 35
3 Beltinci BEL 33
4 Ljutomer LJU 28
5 Hotiza HOT 25
6 Tromejnik TRO 20
7 NK Grad GRA 19
 
8 Črenšovci CRE 14
9 Turnišče TUR 14
10 Čarda Martjanci CAR 13
11 Bogojina BOG 13
12 Rakičan RAK 12
13 Slatina Radenci RAD 10
14 Radgona RAD 9
Group 3
Sat 18 Nov
Lenart
1-0
Šmarje Jelšah
Zreče
1-0
NK Pesnica
NK Pohorje
1-5
Dravinja Kostroj
NK Šentjur
2-5
Mons Claudius Rog.
Šampion Celje
0-0
Dravograd
Prevalje
0-3
Dobrovce
Sun 19 Nov
SD Videm
2-3
Bistrica Slovenske
Team / Points
1 Dravograd DRA 36
2 Šampion Celje CEL 29
3 ND Dravinja Kostroj TOL 27
4 NK Pesnica PES 25
5 Zreče NKZ 23
6 Bistrica iz Slovenske BIS 22
7 NK Mons Claudius Rogatec MCR 21
 
8 SD Videm VID 16
9 Šmarje pri Jelšah SPJ 16
10 Lenart LEN 15
11 NK Pohorje POH 14
12 NK Šentjur NKS 12
13 Prevalje KOR 10
14 Dobrovce DOB 10
Group 4
Sat 25 Nov
Bilje
10-1
Ilirska Bistrica
NK Tolmin
5-2
Fama Vipava
MNK Izola
1-3
Primorje
Sun 26 Nov
Jadran
6-0
Adria
Team / Points
1 Bilje BIL 33
2 MNK Izola MNK 28
3 NK Tolmin TOL 28
4 Adria ADR 26
 
5 Fama Vipava FVI 20
6 NK Primorje Ajdovscina NKP 15
7 Jadran Hrpelje-Kozina JAD 10
8 Ilirska Bistrica BIS 7
FIFA Club WorldCup »
Wed 13 Dec
18:00
Al Jazira
18:00
Real Madrid
Premier League »
Wed 13 Dec
20:45
Swansea City
20:45
Man. City
Wed 13 Dec
21:00
West Ham
21:00
Arsenal
Wed 13 Dec
21:00
Man. Utd
21:00
AFC Bournemouth
Wed 13 Dec
20:45
Newcastle
20:45
Everton
Wed 13 Dec
20:45
Southampton
20:45
Leicester
Wed 13 Dec
21:00
Tottenham Hotspur
21:00
Brighton & Hove Albion
Wed 13 Dec
21:00
Liverpool
21:00
West Bromwich Albion
Bundesliga »
Wed 13 Dec
20:30
Bayern München
20:30
Köln
Wed 13 Dec
18:30
Hoffenheim
18:30
Stuttgart
Wed 13 Dec
20:30
Hertha BSC
20:30
Hannover 96
Wed 13 Dec
20:30
Schalke 04
20:30
FC Augsburg
Wed 13 Dec
20:30
B. Leverkusen
20:30
Werder Bremen
Coupe de la Ligue »
Wed 13 Dec
21:05
Strasbourg
21:05
PSG
Wed 13 Dec
21:05
Lille
21:05
Nice
Wed 13 Dec
21:05
Amiens SC
21:05
Tours
Wed 13 Dec
21:05
Montpellier
21:05
Olympique Lyonnais
Wed 13 Dec
18:45
Rennes
18:45
Olympique Marseille
Coppa Italia »
Wed 13 Dec
17:30
Fiorentina
17:30
Sampdoria
Wed 13 Dec
21:00
Milan
21:00
Hellas Verona
Eredivisie »
Wed 13 Dec
18:30
Vitesse
18:30
Willem II
Wed 13 Dec
18:30
Groningen
18:30
PSV
Wed 13 Dec
19:45
VVV Venlo
19:45
Utrecht
Wed 13 Dec
20:45
Feyenoord
20:45
Heerenveen
Wed 13 Dec
20:45
ADO Den Haag
20:45
Roda JC
Taça de Portugal »
Wed 13 Dec
22:00
Rio Ave
22:00
Benfica
Wed 13 Dec
16:00
União Madeira
16:00
Desportivo Aves
Wed 13 Dec
20:00
Sporting CP
20:00
Vilaverdense
Wed 13 Dec
16:00
Moreirense
16:00
CD Santa Clara
Wed 13 Dec
16:00
Caldas
16:00
Académica
Wed 13 Dec
16:30
Praiense
16:30
Farense
Scottish Premiership »
Wed 13 Dec
20:45
Celtic
20:45
Hamilton Academical
Wed 13 Dec
20:45
Hibernian FC
20:45
Rangers FC
Wed 13 Dec
20:45
Partick Thistle
20:45
Motherwell
Wed 13 Dec
20:45
St. Johnstone
20:45
Aberdeen
FA Cup »
Clausura Uruguay Group 3 »
Cup Turkey »
Wed 13 Dec
15:00
Yeni Malatyaspor
15:00
Osmanlıspor
Wed 13 Dec
16:45
Alanyaspor
16:45
Giresunspor
Wed 13 Dec
18:30
Adana Demirspor
18:30
Fenerbahçe
Wed 13 Dec
12:30
Akhisar
12:30
Ankara Demirspor
Wed 13 Dec
14:30
Bucaspor
14:30
Sivasspor
Wed 13 Dec
11:30
Genclerbirligi SK
11:30
Karsspor
Cup Belgium »
Wed 13 Dec
20:00
Genk
20:00
Waasland-Beveren
Wed 13 Dec
20:45
Club Brugge
20:45
Charleroi
Ekstraklasa »
Coppa Lega Pro »
Wed 13 Dec
20:30
Alessandria
20:30
AlbinoLeffe
South African First Division »
Cup Croatia »
Wed 13 Dec
17:00
Inter Zapresic
17:00
Rijeka
Cup Bulgaria »
Wed 13 Dec
16:30
Etar
16:30
Slavia Sofia
Primera B Metro. »
Wed 13 Dec
01:05 Playing 51'
Platense
3 - 1
Colegiales
First League »
Wed 13 Dec
13:00
Vardar Skopje
13:00
Rabotnički
Regionalliga Group 4 »
Wed 13 Dec
19:00 finished
Lokomotive Leipzig
0 - 0
Berliner AK 07 INFO
Nedbank Cup South Africa »
Tercera Division Group 10 »
Wed 13 Dec
20:00
CD Alcalá
20:00
Sevilla C
Tercera Division Group 13 »
Wed 13 Dec
20:30
Mar Menor
20:30
Minerva
Wed 13 Dec
21:30
Estudiantes Murcia
21:30
UD Los Garres
Oberliga Group 12 »
Wed 13 Dec
19:30 Postponed
Düsseldorf-West
19:30
Speldorf
National Third Division Group 2 »
Wed 13 Dec
14:00
Philippos
14:00
Langadas
Wed 13 Dec
14:00
Kilkisiakos
14:00
Pierikos
Wed 13 Dec
14:00
Edessaikos
14:00
Iraklis
Wed 13 Dec
14:00
Kardias
14:00
Almopos Aridaia
Wed 13 Dec
14:00
AE Karitsa
14:00
Kampaniakos Chalastra
Wed 13 Dec
14:00
Makedonikos
14:00
M. Alexandros Trikala
Wed 13 Dec
14:00
Agrotikos Asteras
14:00
Naoussa
Non League Div One Group 2 »
Wed 13 Dec
20:45
Thamesmead Town
20:45
Guernsey
Wed 13 Dec
20:45
Cray Wanderers
20:45
Sittingbourne
Super Liga »
CFA 2 Group 5 »
Wed 13 Dec
20:00
Metz II
20:00
Amnéville
Cup Albania »
Wed 13 Dec
13:00
Kukësi
13:00
Erzeni Shijak
Wed 13 Dec
13:00
Skënderbeu
13:00
Besëlidhja Lezhë
Wed 13 Dec
13:00
Teuta Durrës
13:00
Kamza
Wed 13 Dec
13:00
Vllaznia Shkodër
13:00
KF Tirana
Wed 13 Dec
13:00
Partizani Tirana
13:00
Pogradeci
Wed 13 Dec
13:00
Luftëtari
13:00
Bylis Ballsh
Wed 13 Dec
13:00
Laçi
13:00
Lushnja
Wed 13 Dec
13:00
Flamurtari Vlorë
13:00
Turbina Cërrik
Premier League »
Wed 13 Dec
16:00
Al-Masry
16:00
El Dakhleya
Wed 13 Dec
13:45
Talaea El-Gaish
13:45
El Raja
Wed 13 Dec
18:30
ENPPI
18:30
El-Entag El-Harby
Amistosos Selecciones Sub 19 »

Follow BeSoccer on Facebook