We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
590

All leagues and competitions in Spain

La Liga
Fri 19 May
Granada
1-2
Espanyol
Sat 20 May
Sporting
2-2
Real Betis
Leganés
1-1
Alavés
Deportivo
3-0
Las Palmas
Sevilla
5-0
Osasuna
Sun 21 May
Celta
2-2
R. Sociedad
Valencia
1-3
Villarreal
Atlético
3-1
Athletic
Málaga
0-2
Real Madrid
Barcelona
4-2
Eibar
team / Points
1 Real Madrid RMA 93
2 Barcelona FCB 90
3 Atlético ATM 78
4 Sevilla SEV 72
5 Villarreal VIL 67
6 R. Sociedad RSO 64
7 Athletic ATH 63
8 Espanyol ESP 56
9 Alavés ALA 55
10 Eibar EIB 54
 
11 Málaga MAL 46
12 Valencia VCF 46
13 Celta CEL 45
14 Las Palmas UDL 39
15 Real Betis BET 39
16 Deportivo DEP 36
17 Leganés LEG 35
18 Sporting SPO 31
19 Osasuna OSA 22
20 Granada GRA 20
Segunda Division
Fri 09 Jun
Sevilla At.
1-2
Rayo Vallecano
Sat 10 Jun
Mallorca
3-3
Getafe
Almería
1-0
Reus Deportiu
Real Valladolid
1-0
Cádiz
Elche
0-2
Real Oviedo
Levante
1-2
Huesca
Córdoba
2-1
Girona
Zaragoza
1-2
Tenerife
Gimnàstic
1-0
UCAM Murcia
Alcorcón
3-0
Lugo
Sun 11 Jun
Numancia
0-2
Mirandés
team / Points
1 Levante LEV 84
2 Girona GIR 70
3 Getafe GET 68
4 Tenerife CDT 66
5 Cádiz CAD 64
6 Huesca HUE 63
7 Real Valladolid VAD 63
8 Real Oviedo ROV 61
9 Lugo LUG 55
10 Córdoba CCF 55
11 Reus Deportiu REU 55
 
12 Rayo Vallecano RAY 53
13 Sevilla At. SEV 53
14 Gimnàstic Tarragona GIM 52
15 Almería ALM 51
16 Zaragoza ZAR 50
17 Numancia NUM 50
18 Alcorcón ALC 50
19 UCAM Murcia UCA 48
20 Mallorca MLL 45
21 Elche ELC 43
22 Mirandés MIR 41
Group 1
Sun 14 May
Ponferradina
0-0
Tudelano
Mutilvera
2-1
Palencia Balompié
Guijuelo
1-3
Celta B
Caudal Deportivo
2-1
Pontevedra
Arandina
1-4
Racing Ferrol
Boiro
5-1
Burgos
Coruxo
2-0
Lealtad
Somozas
0-3
Valladolid B
Cultural Leonesa
1-0
Osasuna B
Izarra
0-3
Racing
team / Points
1 Cultural Leonesa CUL 86
2 Racing RAC 86
3 Celta B CEL 84
4 Pontevedra PON 60
5 Ponferradina PON 55
6 Valladolid B VAL 54
7 Racing Ferrol RCF 54
8 Coruxo COX 49
9 Tudelano TUD 49
10 Lealtad Villaviciosa LEA 48
 
11 Osasuna B CAO 47
12 Guijuelo CDG 47
13 Izarra IZA 46
14 Boiro BOI 45
15 Caudal Deportivo CAU 45
16 Burgos BUR 45
17 Mutilvera UDM 43
18 CD Palencia Balompié CDP 38
19 Arandina ACF 32
20 Somozas SOM 24
Group 3
Sat 13 May
CF Gavá
4-0
Atl Saguntino
Llagostera
2-1
AE Prat
Sun 14 May
At. Baleares
1-0
Alcoyano
Eldense
0-0
Lleida Esportiu
Valencia Mestalla
3-1
L´Hospitalet
Sabadell
3-2
Espanyol B
Barcelona B
3-0
CD Ebro
Cornellà
2-2
Hércules
Mallorca B
0-1
Villarreal B
At. Levante
4-1
Badalona
team / Points
1 Barcelona B FCB 82
2 Alcoyano ALC 67
3 Valencia Mestalla VAL 65
4 At. Baleares ATL 61
5 Badalona BAD 60
6 Villarreal B VIL 60
7 Hércules HER 57
8 Lleida Esportiu LLE 56
9 Cornellà COR 52
10 CF Gavá GAV 50
 
11 Atl Saguntino SAG 49
12 CD Ebro CDE 49
13 Mallorca B MLL 48
14 Llagostera LLA 47
15 Sabadell SAB 46
16 At. Levante LEV 42
17 L´Hospitalet HOS 38
18 Espanyol B RCD 36
19 AE Prat PRA 35
20 Eldense ELD 15
Group 4
Fri 12 May
Granada B
2-1
Córdoba B
Sat 13 May
Real Jaén
0-0
Jumilla
Lorca F.C.
2-1
CD El Ejido 2012
Sun 14 May
Mérida AD
3-0
La Roda
At. Sanluqueño
2-0
Villanovense
Marbella
1-1
Linense
Cartagena
0-0
Recreativo
San Fernando CD
4-1
Linares Deportivo
UD Melilla
1-2
Mancha Real
Real Murcia
3-0
Extremadura UD
team / Points
1 Lorca F.C. LOR 73
2 Real Murcia MUR 67
3 Villanovense VIL 66
4 Cartagena CAR 65
5 Mérida AD MAD 64
6 UD Melilla MEL 60
7 Marbella MAR 58
8 Granada B GRA 53
9 Linense BAL 52
10 Jumilla JUM 48
 
11 Córdoba B CRD 48
12 Recreativo REC 47
13 Extremadura UD EXT 46
14 CD El Ejido 2012 CDE 46
15 San Fernando CD SAN 46
16 Linares Deportivo LIN 45
17 At. Sanluqueño SAN 39
18 Mancha Real MAN 38
19 Real Jaén RJA 37
20 La Roda ROD 28
Group 1
Sat 13 May
Barbadas
1-2
Compostela
Sun 14 May
Choco
3-2
Barco
Céltiga CF
3-0
CD Castro
Ribadumia
2-1
As Pontes
Deportivo B
2-0
Dubra
Villalonga FC
6-0
Club Ordenes SD
Negreira
1-4
Bergantiños CF
CCD Cerceda
1-2
Silva Sd
Rápido de Bouzas
0-0
Arosa
Racing Villalbés
1-0
Alondras CF
team / Points
1 Deportivo B DEP 81
2 Rápido de Bouzas BOU 72
3 CCD Cerceda CER 71
4 Bergantiños CF BER 68
5 Racing C. Villalbés RCV 67
6 Arosa ARO 64
7 Compostela COM 62
8 Villalonga FC VIL 59
9 Silva Sd SIL 57
10 Choco CHO 52
 
11 Barbadas BAR 50
12 Negreira NEG 49
13 Barco BAR 49
14 Alondras CF ALO 48
15 Ribadumia RIB 48
16 Céltiga CF CEL 47
17 CD Castro CDC 37
18 As Pontes ASP 28
19 Dubra DUB 21
20 Club Ordenes SD ORD 9
Group 2
Sun 14 May
CD Covadonga
1-3
Condal
Sporting B
3-1
CD Tuilla
Mosconia
0-3
Tineo
Langreo
5-2
CD Praviano
Atletico Lugones
2-1
Ud Llanera
Club Siero
1-3
Lenense
Real Avilés
4-1
CD Colunga
Real Oviedo B
4-0
Urraca CF
Llanes
1-0
UC Ceares
Club Marino Luanco
3-1
L´Entregu CF
team / Points
1 Sporting B SPB 92
2 Real Avilés AVI 85
3 Langreo UPL 84
4 CD Tuilla TUI 84
5 Real Oviedo B ROB 75
6 Club Marino Luanco MAR 75
7 CD Covadonga COV 63
8 Condal CON 62
9 UC Ceares CEA 49
10 Llanes LLA 48
 
11 CD Colunga COL 48
12 Mosconia MOS 35
13 Ud Llanera UDL 35
14 CD Praviano PRA 35
15 L´Entregu CF L'E 33
16 Club Siero SIE 33
17 Atletico de Lugones ATL 31
18 Tineo TIN 31
19 Lenense LEN 30
20 Urraca CF URR 27
Group 4
Sat 13 May
Santurtzi
1-1
CD Lagun Onak
SD Beasain
4-0
Portugalete
Zalla Union Club
4-1
Pasaia KE
Club Bermeo
2-1
Deusto
Alavés B
4-0
CD Basconia
Amurrio
2-2
Aurrera Ondarroa
Real Sociedad C
0-1
CD Vitoria
Sodupe
0-2
SCD Durango
Tolosa CF
1-2
Balmaseda FC
CD Getxo
1-3
Santutxu
team / Points
1 Alavés B ALA 74
2 CD Vitoria CDV 72
3 SCD Durango CDU 71
4 SD Beasain BEA 70
5 Portugalete POR 69
6 Club Bermeo CLU 56
7 Deusto DEU 55
8 Santurtzi SNT 53
9 Balmaseda FC BFC 51
10 CD Basconia BAS 48
 
11 Sodupe SOD 47
12 Amurrio AMU 46
13 CD Getxo CDG 45
14 CD Lagun Onak LON 45
15 Real Sociedad C BER 44
16 Santutxu SFC 41
17 Tolosa CF TOL 39
18 Aurrera Ondarroa AUR 38
19 Zalla Union Club ZAL 33
20 Pasaia KE PAS 29
Primera Division »
Tue 27 Jun
01:15 Finished
Aldosivi
0 - 3
Olimpo INFO Videos
Tue 27 Jun
01:15 Finished
CA Huracán
0 - 0
Belgrano INFO
Tue 27 Jun
23:00
Newell's Old Boys
23:00
Godoy Cruz
Tue 27 Jun
22:00
Estudiantes Plata
22:00
Quilmes
Tue 27 Jun
01:15 Finished
Vélez Sarsfield
0 - 0
Temperley INFO Videos
Qualif. Champions Group 1 »
Brazilian Série A »
Tue 27 Jun
01:00 Finished
Botafogo
0 - 2
Avaí INFO Videos
Friendly »
Tue 27 Jun
19:00
Malmö
19:00
Lokomotiva
Tue 27 Jun
20:00
Zalgiris Vilnius
20:00
IFK Göteborg
Tue 27 Jun
17:00
Häcken
17:00
Aalborg BK
Tue 27 Jun
13:00
Vejle BK
13:00
Randers
Tue 27 Jun
18:00
Wolfsberger AC
18:00
Arsenal Tula
Tue 27 Jun
19:00
Harelbeke
19:00
Zulte-Waregem
Tue 27 Jun
14:30
Skive
14:30
Hobro
Tue 27 Jun
16:00
Alemannia Aachen
16:00
Fortuna Köln
Tue 27 Jun
16:00
Podbrezová
16:00
Liptovsky Mikulas
Tue 27 Jun
17:00
Pogon Szczecin
17:00
Zaglebie Lubin
Tue 27 Jun
18:00
Pforzheim
18:00
Stuttgarter Kickers
Tue 27 Jun
18:30
Eichstätt
18:30
Nurnberg
Primera B Nacional »
Tue 27 Jun
02:05 Finished
Argentinos Juniors
4 - 0
JU Gualeguaychu INFO
Tue 27 Jun
01:00 Finished
Instituto
0 - 2
Flandria INFO
Finnish Veikkausliiga »
Tue 27 Jun
17:30
FC Lahti
17:30
HIFK
Tue 27 Jun
17:30
IFK Mariehamn
17:30
Inter Turku
Série C Brazil Group 1 »
Tue 27 Jun
02:00 Finished
CSA
1 - 0
Fortaleza EC INFO
COSAFA Challenge Cup Group 1 »
Tue 27 Jun
17:00
Malawi
17:00
Mauricio
Tue 27 Jun
19:30
Angola
19:30
Tanzania
Virsliga »
Tue 27 Jun
18:00
FS Metta/LU
18:00
Babīte
Premier League »
Tue 27 Jun
19:00
PetroJet
19:00
Zamalek
1. Division »
Ykkonen »
Tue 27 Jun
17:30
Jaro Pietarsaari
17:30
OPS
Tue 27 Jun
17:30
Gnistan
17:30
AC Oulu
PDL USA »
Division 2 Sweden Group 5 »
Tue 27 Jun
19:00
Vinbergs
19:00
Varbergs GIF
Tue 27 Jun
19:00
Eskilsminne
19:00
Ullared
Tue 27 Jun
19:30
Dalstorps
19:30
Lindome
Primera D Metro. »
1st Division »
1. Lyga »
Tue 27 Jun
10:00
Žalgiris 2
10:00
Stumbras II
Kakkonen Group 1 »
Tue 27 Jun
17:30
PEPO
17:30
KTP Kotkan
Tue 27 Jun
17:30
PKKU
17:30
Lahti Akatemia
Tue 27 Jun
17:30
Mikkelin P.
17:30
Sudet
Kakkonen Group 2 »
Tue 27 Jun
17:30
TPV Tampere
17:30
Viikingit
Tue 27 Jun
17:30
NuPS
17:30
BK-46
Tue 27 Jun
17:30
SalPa
17:30
KaPa
Tue 27 Jun
18:00
Musan Salama
18:00
FC Espoo
Kakkonen Group 3 »
Tue 27 Jun
17:30
KuFu-98
17:30
KajHa
Tue 27 Jun
17:30
PK-37
17:30
VIFK
Tue 27 Jun
17:30
JS Hercules
17:30
OTP
Tue 27 Jun
17:30
GBK
17:30
TP-47
Tue 27 Jun
18:00
Villiketut
18:00
JBK
Argentinian Reserve League »
Iraqi League »
Tue 27 Jun
21:00
Al Shorta
21:00
Naft Al-Wasat
Tue 27 Jun
21:00
Al Quwa Al Jawiya
21:00
Karbalaa
Cuarta Noruega Group 1 »
Tue 27 Jun
19:00
Drøbak / Frogn
19:00
Odd III
Tue 27 Jun
19:00
Vestfossen
19:00
Strømsgodset II
Brisbane »
Tue 27 Jun
12:30
Grange Thistle
12:30
Capalaba
Premier Soccer »
Tue 27 Jun
15:00
Yadah
15:00
CAPS United
Quinta Islandia Group 1 »
Tue 27 Jun
22:00
Kría
22:00
Kórdrengir
Tue 27 Jun
22:00
Snæfell
22:00
Hvíti Riddarinn
Quinta Islandia Group 3 »
Tue 27 Jun
22:00
Skallagrímur
22:00
Hrunamenn

Follow BeSoccer on Facebook