We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
Thailand 1 League
Sat 24 Jun
Army United
1-2
Nong Bua Pitchaya
Bangkok
1-2
Chainat Hornbill
Nakhon Pathom
1-0
Rayong FC
Sun 25 Jun
Ang Thong
4-3
Prachuap
PTT Rayong
3-2
Krabi
Songkhla United
1-2
Air Force Central
Chiangmai
4-0
Samut Songkhram
Kasetsart
4-2
Trat FC
team / Points
1 Chainat Hornbill CHA 39
2 PTT Rayong PTT 38
3 Prachuap PRA 37
4 Air Force Central AIR 35
5 Ang Thong ANG 32
6 Lampang LAM 29
7 Chiangmai CHI 26
8 Nakhon Pathom NAK 25
9 Nong Bua Pitchaya NBP 23
 
10 Rayong FC RAY 23
11 Krabi KRA 21
12 Army United ARM 20
13 Samut Songkhram SAM 19
14 Songkhla United SON 18
15 Kasetsart KAS 17
16 Trat FC TRA 16
17 Bangkok BAN 16
18 BBCU BBC 0
Group 1
Sat 24 Jun
Nakhon Thammarat
1-1
Kasem Bundit
Simork
2-0
Chamchuri United
Ranong
2-1
Raj Pracha
Customs United
2-0
Surat Thani
Trang
2-0
Nara United
Sun 25 Jun
Samut Sakhon FC
4-2
Krung Thonburi
Mon 26 Jun
Army FC
11:00
Bangkok U. Deffo
team / Points
1 Samut Sakhon FC SSK 35
2 Ranong RAN 32
3 Bangkok U. Deffo BUD 27
4 Army FC ARM 25
5 Nara United NAU 24
6 Trang TRA 24
7 Nakhon Si Thammarat NST 21
8 Chamchuri United CHA 19
 
9 Kasem Bundit KBE 17
10 Customs United CUS 16
11 Surat Thani SUR 15
12 Raj Pracha RAP 15
13 Banbung United BAU 14
14 Krung Thonburi KTH 12
15 Simork SEE 7
Group 2
Sat 24 Jun
Phayao
1-0
Kamphaeng Phet
Amnat Charoen Town
3-0
Singburi
Khonkaen
3-1
Sa Kaeo City
Sun 25 Jun
Ayutthaya
0-0
Udon Thani
Ubon Ratchathani
2-0
Lamphun Warrior
Ayutthaya United
1-0
Phrae United
Cha Choeng Sao
3-0
Kalasin
team / Points
1 Phrae United PHU 32
2 Khonkaen KHO 30
3 Ayutthaya AYU 27
4 Udon Thani UDT 27
5 Ayutthaya United AYU 25
6 Kamphaeng Phet KAP 21
7 Cha Choeng Sao CCS 18
 
8 Phayao PHA 18
9 Amnat Charoen Town ACT 18
10 Sa Kaeo City SKC 15
11 Kalasin KAL 14
12 Lamphun Warrior LWA 13
13 Ubon Ratchathani UBR 11
14 Singburi SIN 4
Primera Division »
Tue 27 Jun
01:15 Finished
Aldosivi
0 - 3
Olimpo INFO Videos
Tue 27 Jun
01:15 Finished
CA Huracán
0 - 0
Belgrano INFO
Tue 27 Jun
23:00
Newell's Old Boys
23:00
Godoy Cruz
Tue 27 Jun
22:00
Estudiantes Plata
22:00
Quilmes
Tue 27 Jun
01:15 Finished
Vélez Sarsfield
0 - 0
Temperley INFO Videos
Qualif. Champions Group 1 »
Brazilian Série A »
Tue 27 Jun
01:00 Finished
Botafogo
0 - 2
Avaí INFO Videos
Friendly »
Tue 27 Jun
19:00
Malmö
19:00
Lokomotiva
Tue 27 Jun
20:00
Zalgiris Vilnius
20:00
IFK Göteborg
Tue 27 Jun
17:00
Häcken
17:00
Aalborg BK
Tue 27 Jun
13:00
Vejle BK
13:00
Randers
Tue 27 Jun
18:00
Wolfsberger AC
18:00
Arsenal Tula
Tue 27 Jun
19:00
Harelbeke
19:00
Zulte-Waregem
Tue 27 Jun
14:30
Skive
14:30
Hobro
Tue 27 Jun
16:00
Alemannia Aachen
16:00
Fortuna Köln
Tue 27 Jun
16:00
Podbrezová
16:00
Liptovsky Mikulas
Tue 27 Jun
17:00
Pogon Szczecin
17:00
Zaglebie Lubin
Tue 27 Jun
18:00
Pforzheim
18:00
Stuttgarter Kickers
Tue 27 Jun
18:30
Eichstätt
18:30
Nurnberg
Primera B Nacional »
Tue 27 Jun
02:05 Finished
Argentinos Juniors
4 - 0
JU Gualeguaychu INFO
Tue 27 Jun
01:00 Finished
Instituto
0 - 2
Flandria INFO
Finnish Veikkausliiga »
Tue 27 Jun
17:30
FC Lahti
17:30
HIFK
Tue 27 Jun
17:30
IFK Mariehamn
17:30
Inter Turku
Série C Brazil Group 1 »
Tue 27 Jun
02:00 Finished
CSA
1 - 0
Fortaleza EC INFO
COSAFA Challenge Cup Group 1 »
Tue 27 Jun
17:00
Malawi
17:00
Mauricio
Tue 27 Jun
19:30
Angola
19:30
Tanzania
Virsliga »
Tue 27 Jun
18:00
FS Metta/LU
18:00
Babīte
Premier League »
Tue 27 Jun
19:00
PetroJet
19:00
Zamalek
1. Division »
Ykkonen »
Tue 27 Jun
17:30
Jaro Pietarsaari
17:30
OPS
Tue 27 Jun
17:30
Gnistan
17:30
AC Oulu
PDL USA »
Division 2 Sweden Group 5 »
Tue 27 Jun
19:00
Vinbergs
19:00
Varbergs GIF
Tue 27 Jun
19:00
Eskilsminne
19:00
Ullared
Tue 27 Jun
19:30
Dalstorps
19:30
Lindome
Primera D Metro. »
1st Division »
1. Lyga »
Tue 27 Jun
10:00
Žalgiris 2
10:00
Stumbras II
Kakkonen Group 1 »
Tue 27 Jun
17:30
PEPO
17:30
KTP Kotkan
Tue 27 Jun
17:30
PKKU
17:30
Lahti Akatemia
Tue 27 Jun
17:30
Mikkelin P.
17:30
Sudet
Kakkonen Group 2 »
Tue 27 Jun
17:30
TPV Tampere
17:30
Viikingit
Tue 27 Jun
17:30
NuPS
17:30
BK-46
Tue 27 Jun
17:30
SalPa
17:30
KaPa
Tue 27 Jun
18:00
Musan Salama
18:00
FC Espoo
Kakkonen Group 3 »
Tue 27 Jun
17:30
KuFu-98
17:30
KajHa
Tue 27 Jun
17:30
PK-37
17:30
VIFK
Tue 27 Jun
17:30
JS Hercules
17:30
OTP
Tue 27 Jun
17:30
GBK
17:30
TP-47
Tue 27 Jun
18:00
Villiketut
18:00
JBK
Argentinian Reserve League »
Iraqi League »
Tue 27 Jun
21:00
Al Shorta
21:00
Naft Al-Wasat
Tue 27 Jun
21:00
Al Quwa Al Jawiya
21:00
Karbalaa
Cuarta Noruega Group 1 »
Tue 27 Jun
19:00
Drøbak / Frogn
19:00
Odd III
Tue 27 Jun
19:00
Vestfossen
19:00
Strømsgodset II
Brisbane »
Tue 27 Jun
12:30
Grange Thistle
12:30
Capalaba
Premier Soccer »
Tue 27 Jun
15:00
Yadah
15:00
CAPS United
Quinta Islandia Group 1 »
Tue 27 Jun
22:00
Kría
22:00
Kórdrengir
Tue 27 Jun
22:00
Snæfell
22:00
Hvíti Riddarinn
Quinta Islandia Group 3 »
Tue 27 Jun
22:00
Skallagrímur
22:00
Hrunamenn

Follow BeSoccer on Facebook