1

All leagues and competitions in Zimbabwe

Premier Soccer
Sat 18 Nov
FC Platinum
2-1
Ngezi Platinum
Bantu Rovers
2-3
Dynamos
Sun 19 Nov
How Mine
2-3
Shabanie Mine
Chicken Inn FC
0-0
Chapungu United
CAPS United
0-0
Bulawayo City
Yadah
2-1
Highlanders
Hwange
2-0
Harare City
Black Rhinos
1-0
Kariba
Triangle FC
3-0
Tsholotsho
Team / Points
1 FC Platinum FCP 69
2 Dynamos DYN 67
3 Ngezi Platinum NGP 64
4 Chicken Inn FC CHI 61
5 CAPS United CAP 57
6 Highlanders HIG 46
7 How Mine HOW 46
8 Black Rhinos BLA 45
9 Triangle FC TRI 44
 
10 Chapungu United CHA 44
11 Kariba KAR 42
12 Yadah YAD 40
13 Shabanie Mine SHA 39
14 Hwange HWA 37
15 Bulawayo City BUL 36
16 Harare City HAR 35
17 Tsholotsho TSO 24
18 Bantu Rovers BRO 16
FIFA Club WorldCup »
Wed 13 Dec
18:00
Al Jazira
18:00
Real Madrid
Premier League »
Wed 13 Dec
20:45
Swansea City
20:45
Man. City
Wed 13 Dec
21:00
West Ham
21:00
Arsenal
Wed 13 Dec
21:00
Man. Utd
21:00
AFC Bournemouth
Wed 13 Dec
20:45
Newcastle
20:45
Everton
Wed 13 Dec
20:45
Southampton
20:45
Leicester
Wed 13 Dec
21:00
Tottenham Hotspur
21:00
Brighton & Hove Albion
Wed 13 Dec
21:00
Liverpool
21:00
West Bromwich Albion
Bundesliga »
Wed 13 Dec
20:30
Bayern München
20:30
Köln
Wed 13 Dec
18:30
Hoffenheim
18:30
Stuttgart
Wed 13 Dec
20:30
Hertha BSC
20:30
Hannover 96
Wed 13 Dec
20:30
Schalke 04
20:30
FC Augsburg
Wed 13 Dec
20:30
B. Leverkusen
20:30
Werder Bremen
Coupe de la Ligue »
Wed 13 Dec
21:05
Strasbourg
21:05
PSG
Wed 13 Dec
21:05
Lille
21:05
Nice
Wed 13 Dec
21:05
Amiens SC
21:05
Tours
Wed 13 Dec
21:05
Montpellier
21:05
Olympique Lyonnais
Wed 13 Dec
18:45
Rennes
18:45
Olympique Marseille
Coppa Italia »
Wed 13 Dec
17:30
Fiorentina
17:30
Sampdoria
Wed 13 Dec
21:00
Milan
21:00
Hellas Verona
Eredivisie »
Wed 13 Dec
18:30
Vitesse
18:30
Willem II
Wed 13 Dec
18:30
Groningen
18:30
PSV
Wed 13 Dec
19:45
VVV Venlo
19:45
Utrecht
Wed 13 Dec
20:45
Feyenoord
20:45
Heerenveen
Wed 13 Dec
20:45
ADO Den Haag
20:45
Roda JC
Taça de Portugal »
Wed 13 Dec
22:00
Rio Ave
22:00
Benfica
Wed 13 Dec
16:00
União Madeira
16:00
Desportivo Aves
Wed 13 Dec
20:00
Sporting CP
20:00
Vilaverdense
Wed 13 Dec
16:00
Moreirense
16:00
CD Santa Clara
Wed 13 Dec
16:00
Caldas
16:00
Académica
Wed 13 Dec
16:30
Praiense
16:30
Farense
Scottish Premiership »
Wed 13 Dec
20:45
Celtic
20:45
Hamilton Academical
Wed 13 Dec
20:45
Hibernian FC
20:45
Rangers FC
Wed 13 Dec
20:45
Partick Thistle
20:45
Motherwell
Wed 13 Dec
20:45
St. Johnstone
20:45
Aberdeen
FA Cup »
Clausura Uruguay Group 3 »
Cup Turkey »
Wed 13 Dec
15:00
Yeni Malatyaspor
15:00
Osmanlıspor
Wed 13 Dec
16:45
Alanyaspor
16:45
Giresunspor
Wed 13 Dec
18:30
Adana Demirspor
18:30
Fenerbahçe
Wed 13 Dec
12:30
Akhisar
12:30
Ankara Demirspor
Wed 13 Dec
14:30
Bucaspor
14:30
Sivasspor
Wed 13 Dec
11:30
Genclerbirligi SK
11:30
Karsspor
Cup Belgium »
Wed 13 Dec
20:00
Genk
20:00
Waasland-Beveren
Wed 13 Dec
20:45
Club Brugge
20:45
Charleroi
Ekstraklasa »
Coppa Lega Pro »
Wed 13 Dec
20:30
Alessandria
20:30
AlbinoLeffe
South African First Division »
Cup Croatia »
Wed 13 Dec
17:00
Inter Zapresic
17:00
Rijeka
Cup Bulgaria »
Wed 13 Dec
16:30
Etar
16:30
Slavia Sofia
Primera B Metro. »
Wed 13 Dec
01:05 Playing 73'
Platense
3 - 1
Colegiales
First League »
Wed 13 Dec
13:00
Vardar Skopje
13:00
Rabotnički
Regionalliga Group 4 »
Wed 13 Dec
19:00 finished
Lokomotive Leipzig
0 - 0
Berliner AK 07 INFO
Nedbank Cup South Africa »
Tercera Division Group 10 »
Wed 13 Dec
20:00
CD Alcalá
20:00
Sevilla C
Tercera Division Group 13 »
Wed 13 Dec
20:30
Mar Menor
20:30
Minerva
Wed 13 Dec
21:30
Estudiantes Murcia
21:30
UD Los Garres
Oberliga Group 12 »
Wed 13 Dec
19:30 Postponed
Düsseldorf-West
19:30
Speldorf
National Third Division Group 2 »
Wed 13 Dec
14:00
Philippos
14:00
Langadas
Wed 13 Dec
14:00
Kilkisiakos
14:00
Pierikos
Wed 13 Dec
14:00
Edessaikos
14:00
Iraklis
Wed 13 Dec
14:00
Kardias
14:00
Almopos Aridaia
Wed 13 Dec
14:00
AE Karitsa
14:00
Kampaniakos Chalastra
Wed 13 Dec
14:00
Makedonikos
14:00
M. Alexandros Trikala
Wed 13 Dec
14:00
Agrotikos Asteras
14:00
Naoussa
Non League Div One Group 2 »
Wed 13 Dec
20:45
Thamesmead Town
20:45
Guernsey
Wed 13 Dec
20:45
Cray Wanderers
20:45
Sittingbourne
Super Liga »
CFA 2 Group 5 »
Wed 13 Dec
20:00
Metz II
20:00
Amnéville
Cup Albania »
Wed 13 Dec
13:00
Kukësi
13:00
Erzeni Shijak
Wed 13 Dec
13:00
Skënderbeu
13:00
Besëlidhja Lezhë
Wed 13 Dec
13:00
Teuta Durrës
13:00
Kamza
Wed 13 Dec
13:00
Vllaznia Shkodër
13:00
KF Tirana
Wed 13 Dec
13:00
Partizani Tirana
13:00
Pogradeci
Wed 13 Dec
13:00
Luftëtari
13:00
Bylis Ballsh
Wed 13 Dec
13:00
Laçi
13:00
Lushnja
Wed 13 Dec
13:00
Flamurtari Vlorë
13:00
Turbina Cërrik
Premier League »
Wed 13 Dec
16:00
Al-Masry
16:00
El Dakhleya
Wed 13 Dec
13:45
Talaea El-Gaish
13:45
El Raja
Wed 13 Dec
18:30
ENPPI
18:30
El-Entag El-Harby
Amistosos Selecciones Sub 19 »

Follow BeSoccer on Facebook