Belgian Pro League
Fri 23 Feb
Genk
20:30
Antwerp
Sat 24 Feb
Mechelen
18:00
Charleroi
KAS Eupen
20:00
Lokeren
KV Oostende
20:00
Sint-Truiden
Waasland-Beveren
20:30
KAA Gent
Sun 25 Feb
Anderlecht
14:30
Mouscron Peruwelz
Standard Liège
18:00
Club Brugge
Kortrijk
20:00
Zulte-Waregem
Team / Points
1 Club Brugge FCB 60
2 Charleroi CHA 49
3 Anderlecht AND 46
4 KAA Gent GEN 44
5 Kortrijk KVK 39
6 Genk GNK 38
7 Antwerp ANT 38
8 Standard de Liège SDL 37
 
9 Sint-Truiden STR 36
10 Waasland-Beveren WAA 35
11 Zulte-Waregem ZUL 31
12 KV Oostende OOS 30
13 Mouscron Peruwelz MOU 30
14 Lokeren LOK 28
15 Mechelen KVM 23
16 KAS Eupen EUP 21
Group 2
Sat 24 Feb
Beerschot-Wilrijk
20:30
Lierse SK
Cercle Brugge
3-1
KVC Westerlo
KSV Roeselare
20:30
OH Leuven
Tubize
20:30
Union
Team / Points
1 Cercle Brugge CER 29
2 Lierse SK LIE 21
3 OH Leuven LEU 20
4 Union Saint-Gilloise UNI 17
 
5 Beerschot-Wilrijk BEE 16
6 KVC Westerlo KVC 14
7 KSV Roeselare KSV 13
8 Tubize TUB 12
Group 1
Sat 17 Feb
RWDM Brussels
4-1
Solières Sport
Meux
4-0
Rebecq
Sprimont-Comblain
1-3
Hamoir
Ciney
2-0
Acren
RES Durbuy
2-3
Olympic Charleroi
Sun 18 Feb
La Calamine
1-4
Waremme
RFC Liège
3-0
Walhain
Louvière Centre
20:00
White Star Woluwé
Team / Points
1 RWDM Brussels RWD 58
2 RFC Liège LIE 48
3 Olympic Charleroi OLY 37
4 La Louvière Centre LAL 34
5 Hamoir HAM 31
6 Walhain WAL 29
7 RES Durbuy RES 28
8 Waremme WAR 25
 
9 Acren ACR 24
10 Rebecq REB 23
11 Ciney CIN 22
12 Solières Sport SOL 22
13 Meux MEU 22
14 Sprimont-Comblain SPR 14
15 La Calamine LAC 9
16 White Star Woluwé WSW 0
Group 2
Sat 24 Feb
Torhout
19:30
Gullegem
Izegem
19:30
SW Harelbeke
Gent-Zeehaven
20:00
Bornem
Olsa Brakel
20:00
Westhoek
Sun 25 Feb
Temse
15:00
Sint-Niklaas
Londerzeel
15:00
Ronse
Pepingen
15:00
Sparta Petegem
Rupel Boom
15:00
Sint-Eloois-Winkel
Team / Points
1 Sparta Petegem SPA 45
2 Sint-Eloois-Winkel SIN 40
3 Rupel Boom RUP 38
4 Izegem IZE 37
5 Westhoek WES 37
6 Temse TEM 33
7 Sint-Niklaas STN 33
8 SW Harelbeke SPO 32
 
9 Gullegem GUL 31
10 Ronse RON 30
11 Londerzeel LON 28
12 Olsa Brakel OLS 28
13 Gent-Zeehaven GEN 24
14 Torhout TOR 13
15 Pepingen PEP 12
16 Bornem BOR 11
Group 3
Fri 23 Feb
Hasselt
20:30
Hades
Sat 24 Feb
Turnhout
19:30
Hoogstraten
Zwarte Leeuw
19:30
Cappellen
Sint-Lenaarts
19:30
Thes Sport
KSC City Pirates
20:00
Bocholt
Sun 25 Feb
Tienen
15:00
Spouwen-Mopertinge
Vosselaar
15:00
Tempo Overijse
Olympia Wijgmaal
15:00
KFC Duffel
Team / Points
1 Thes Sport THE 42
2 Spouwen-Mopertingen SPO 39
3 Bocholt BOC 36
4 Vosselaar VOS 35
5 Olympia Wijgmaal OLY 33
6 KSC City Pirates KSC 33
7 Tempo Overijse TEM 32
8 Cappellen CAP 30
 
9 Hades HAD 30
10 KFC Duffel DUF 27
11 Hasselt SPO 25
12 Turnhout TUR 24
13 Zwarte Leeuw ZWA 22
14 Hoogstraten HOO 18
15 Tienen TIE 18
16 Sint-Lenaarts SIN 16
Group 1
Sun 18 Feb
Raeren
1-0
Mélen-Micheroux
Amay
2-0
Union Flémalloise
Ougrée
7-0
Houtain-Milanello
Beaufays
1-2
UCE Liège
Warnant
3-1
Aubel
Espoir Minerois
0-0
JS Fizoise
Wanze / Bas-Oha
0-0
Xhoffraix
Warsage
1-1
Stade Disonais
Thu 01 Mar
Amblève
20:00
Banneux
Team / Points
1 Warnant WAR 46
2 Banneux BAN 38
3 UCE Liège LIE 37
4 Raeren RAE 37
5 Stade Disonais STA 36
6 Amblève AMB 32
7 Xhoffraix XHO 32
8 JS Fizoise JSF 30
9 Aubel RAU 30
 
10 Wanze / Bas-Oha WAN 29
11 Ougrée OUG 28
12 Beaufays BEA 25
13 Espoir Minerois ESP 23
14 Warsage WAR 21
15 Mélen-Micheroux MEL 21
16 Amay AMA 14
17 Houtain-Milanello HOM 12
18 Union Flémalloise FLE 10
Group 2
Sat 24 Feb
Assesse
20:00
Condruzien
Sun 25 Feb
Loyers
15:00
Wépion
Ligny
15:00
Rhisnes
Profondeville
15:00
Nismes
Naninne
15:00
Andennais
Grand-Leez
15:00
Fosses
Moligneé
15:00
Flavion Sport
Pesche
15:00
Rochefort
Team / Points
1 Fosses FOS 48
2 Grand-Leez GRA 44
3 Condruzien CON 41
4 Es de la Moligneé MOL 40
5 Wépion WEP 40
6 Loyers LOY 37
7 Ligny LIG 28
8 Profondeville PRO 26
 
9 Nismes NIS 26
10 Pesche PES 23
11 Rochefort ROC 20
12 Flavion Sport FLA 20
13 Rhisnes RHI 20
14 Andennais AND 17
15 Naninne NAN 15
16 Assesse ASS 5
Group 4
Sat 24 Feb
GBA Kontich
20:00
KFC Lille
Racing Mechelen
20:00
Berlaar-Heikant
Lyra
20:00
Vorselaar
Sun 25 Feb
Retie Branddonk
15:00
Witgoor Sport
Sint-Job
15:00
Antonia
Berg en Dal
15:00
Groen Rood Kateli.
Merksplas
15:00
Oppuurs
KSV Schriek
15:00
Rapid Leest
Team / Points
1 Racing Mechelen RAC 51
2 Lyra LYR 48
3 KFC Lille LIL 47
4 Berg en Dal BED 36
5 GBA Kontich GBA 35
6 Berlaar-Heikant BER 34
7 Witgoor Sport WIT 31
8 Oppuurs OPP 30
 
9 Sint-Job SIN 30
10 KSV Schriek SCH 28
11 Retie Branddonk REB 26
12 Antonia ANT 25
13 Merksplas MER 22
14 Vorselaar VOR 20
15 Rapid Leest RLE 16
16 Groen Rood Katelijne GRK 10
Europa League »
Thu 22 Feb
21:05
Atalanta
21:05
B. Dortmund
Thu 22 Feb
17:00
Lokomotiv Moskva
17:00
Nice
Thu 22 Feb
19:00
Atlético
19:00
Kobenhavn
Thu 22 Feb
21:05
Athletic
21:05
Spartak Moskva
Thu 22 Feb
19:00
Dinamo Kiev
19:00
AEK Athens
Thu 22 Feb
19:00
Zenit
19:00
Celtic
Thu 22 Feb
19:00
RB Leipzig
19:00
Napoli
Thu 22 Feb
19:00
Villarreal
19:00
Olympique Lyonnais
Thu 22 Feb
21:05
Salzburg
21:05
R. Sociedad
Thu 22 Feb
19:00
Viktoria Plzeň
19:00
Partizan Beograd
Thu 22 Feb
19:00
Lazio
19:00
FCSB
Thu 22 Feb
21:05
Milan
21:05
Ludogorets
Thu 22 Feb
19:00
Sporting CP
19:00
Astana
Thu 22 Feb
21:05
Arsenal
21:05
Östersunds FK
Thu 22 Feb
21:05
Sporting Braga
21:05
Olympique Marseille
Copa Libertadores »
Thu 22 Feb
01:45 finished
Club Nacional Foo.
1 - 0
Banfield INFO
Thu 22 Feb
01:45 finished
Jorge Wilstermann
(2)4-0(3)
Vasco da Gama INFO
Copa Sudamericana »
Recopa Sudamerica »
Thu 22 Feb
01:45 finished
Grêmio Porto Ale.
(5)0-0(4)
Independiente INFO
Copa MX Clausura Group 5 »
Thu 22 Feb
03:30 finished
Pumas UNAM
4 - 1
Lobos BUAP INFO
Copa MX Clausura Group 7 »
Thu 22 Feb
02:00 finished
Tampico Madero
1 - 1
Veracruz INFO
Copa MX Clausura Group 8 »
Thu 22 Feb
04:06 finished
Pachuca
1 - 0
Celaya INFO
Copa do Brasil »
Thu 22 Feb
00:30 finished
Criciuma EC
(4)1-1(5)
Cianorte INFO
Thu 22 Feb
00:30 finished
Bragantino
1 - 0
Altos INFO
Thu 22 Feb
00:30 finished
Figueirense
2 - 1
Oeste INFO
Thu 22 Feb
00:30 finished
Goiás EC
(6)0-0(5)
Boa EC INFO
Thu 22 Feb
01:30 finished
Cuiabá
3 - 1
Aparecidense INFO
Thu 22 Feb
01:45 finished
Ponte Preta
1 - 0
Inter de Limeira INFO
Thu 22 Feb
01:45 finished
Botafogo PB
0 - 4
Atl. Mineiro INFO
Thu 22 Feb
23:15
Vila Nova
23:15
Joinville
Thu 22 Feb
23:15
EC Juventude
23:15
Avaí
Copa Argentina »
Thu 22 Feb
02:00 finished
Juventud Antoniana
2 - 1
San Jorge Tucumán INFO
Thu 22 Feb
01:30 finished
Gimnasia Mendoza
3 - 2
Dep. Maipú INFO
Thu 22 Feb
01:15 finished
Ferro Carril Olav.
1 - 1
Deportivo Rincón INFO
Friendly »
Thu 22 Feb
14:30
Dinamo Moskva
14:30
Akhmat Grozny
Thu 22 Feb
12:00
Kristiansund BK
12:00
FK Bodo Glimt
Thu 22 Feb
16:00
Rosenborg BK
16:00
FK Krasnodar
Thu 22 Feb
18:00
Molde FK
18:00
Valerenga IF Oslo
Thu 22 Feb
18:00
Strømmen
18:00
Skeid
Thu 22 Feb
19:00
Balerna
19:00
FC Lugano
Paulista A1 »
Thu 22 Feb
01:45 finished
Ituano
2 - 1
São Paulo INFO
Copa Colombia »
Thu 22 Feb
20:30
Fortaleza
20:30
Deportivo Pereira
Thu 22 Feb
20:00
Tigres FC
20:00
Barranquilla
Thu 22 Feb
22:00
Cortuluá
22:00
Real Santander
Thu 22 Feb
01:45 finished
Valledupar
1 - 2
Real Cartagena INFO
CONCACAF Champions »
Thu 22 Feb
04:00 finished
CD Motagua
0 - 1
Tijuana INFO
Thu 22 Feb
02:00 finished
Tauro
1 - 0
FC Dallas INFO
Thu 22 Feb
02:00 finished
Deportivo Saprissa
1 - 5
América INFO
Torneo Transición Primera B Chile »
1. Lig »
Thu 22 Feb
17:00
Adanaspor
17:00
Adana Demirspor
Thu 22 Feb
14:00
Boluspor
14:00
Erzurumspor
Primera B Metro. »
Thu 22 Feb
21:00
Comunicaciones
21:00
Dep. Español
Thu 22 Feb
01:05 finished
Def. Belgrano
1 - 1
Talleres R. Escalada INFO
Torneo de Verano »
Thu 22 Feb
03:00 finished
Santos Guápiles
1 - 1
Carmelita INFO
Tercera Division Group 9 »
Thu 22 Feb
17:00
At. Malagueño
17:00
Loja
Super League India »
Premier League »
Thu 22 Feb
16:00
Al-Ittihad
16:00
ENPPI
Thu 22 Feb
19:00
Al Nasr
19:00
Zamalek
Pernambucano 1 »
Thu 22 Feb
00:00 finished
Acadêmica
1 - 0
Central SC INFO
Thu 22 Feb
01:45 finished
Belo Jardim FC
0 - 0
Sport Recife INFO
Baiano 1 »
Thu 22 Feb
01:45 finished
Jacuipense
0 - 1
Vitória INFO
Thu 22 Feb
00:30 finished
Fluminense Feira
0 - 2
Bahia de Feira INFO
Clausura Panama »
Thu 22 Feb
02:00 Postponed
Tauro
02:00
Atlético Veragüense
Champions Cup Saudi Arabia »
Thu 22 Feb
18:00
Al Nassr
18:00
Al Batin
Carioca 1 Group 3 »
Thu 22 Feb
23:30
Nova Iguaçu
23:30
Botafogo
Thu 22 Feb
21:00
Cabofriense
21:00
Boavista SC
Primera C Metro. »
Thu 22 Feb
21:00
Sportivo Barracas
21:00
Dep. Armenio
Thu 22 Feb
21:00
JJ Urquiza
21:00
Dep. Merlo
Thu 22 Feb
21:00
Martín Burzaco
21:00
Excursionistas
Thu 22 Feb
21:00
Laferrere
21:00
Cañuelas
Thu 22 Feb
21:00
Leandro N. Alem
21:00
Berazategui
Thu 22 Feb
21:00
Dock Sud
21:00
El Porvenir
Thu 22 Feb
21:00
Arg. Quilmes
21:00
Luján
Thu 22 Feb
21:00
Defensores
21:00
Sportivo Italiano
Thu 22 Feb
21:00
Midland
21:00
Ituzaingó
Thu 22 Feb
21:00
Def. Unidos
21:00
Central Córdoba Rosario
Iceland League Cup Group 1 »
Clausura Honduras »
Thu 22 Feb
02:00 finished
CD Platense
1 - 1
Real España INFO
Premier League »
Copa do Nordeste Group 2 »
Thu 22 Feb
23:00
Confiança
23:00
Treze
Clausura »
Thu 22 Feb
02:00 finished
Sonsonate FC
1 - 3
FAS INFO
Thu 22 Feb
02:00 finished
Isidro Metapán
2 - 2
Pasaquina FC INFO
Thu 22 Feb
02:00 finished
L.A. Firpo
1 - 1
CD Dragon INFO

Follow BeSoccer on Facebook