Premier League
Sat 24 Feb
Southern District
07:30
Dreams
Eastern Football .
10:30
Pegasus
Sun 25 Feb
Wofoo Tai Po FC
07:30
Warriors
I-Sky Yuen Long
10:30
Rangers
Mon 26 Feb
Kitchee FC
13:00
R&F FC
Team / Points
1 Kitchee FC KFC 29
2 Pegasus SUN 24
3 Wofoo Tai Po FC WTP 21
4 R&F FC GUA 15
5 Warriors WAR 14
 
6 Eastern Football Team EAS 13
7 Dreams HON 13
8 Southern District SDI 11
9 I-Sky Yuen Long ISK 9
10 Rangers BIU 4
First Division
Sat 10 Feb
South China AA
0-0
Hoi King
Sun 11 Feb
Wong Tai Sin
4-2
Eastern District
Tung Sing
1-1
Sun Hei SC
Wanchai
0-4
Citizen AA
Kwun Tong
1-1
Tai Chung
Double Flower
1-1
Wing Yee
Shatin
0-0
Mutual FC
Metro Gallery
0-7
Hong Kong FC
Team / Points
1 Hong Kong FC HON 42
2 Shatin SHA 33
3 Eastern District SA EAD 30
4 Double Flower DOU 30
5 Mutual FC MUT 29
6 Wing Yee WIN 29
7 Wong Tai Sin WON 27
8 Hoi King HOI 24
 
9 Sun Hei SC SHS 23
10 Citizen AA CAA 23
11 Metro Gallery MGS 19
12 South China AA SCA 19
13 Tai Chung TCS 13
14 Tung Sing TUN 11
15 Kwun Tong KWU 7
16 Wanchai WAN 5
UCL »
Wed 21 Feb
20:45
Sevilla
20:45
Man. Utd
Wed 21 Feb
20:45
Shakhtar Donetsk
20:45
Roma
La Liga »
Wed 21 Feb
18:45
Leganés
18:45
Real Madrid
Europa League »
Wed 21 Feb
18:00
CSKA Moskva
18:00
Crvena Zvezda
Copa Libertadores »
Wed 21 Feb
01:30 finished
Santa Fe
3 - 0
Santiago Wanderers INFO
Copa Sudamericana »
Wed 21 Feb
23:15
Lanús
23:15
Spt. Cristal Lima
Wed 21 Feb
01:30 finished
Barcelona
0 - 0
General Díaz INFO
Portuguese Primeira Liga »
Wed 21 Feb
19:00
Estoril
19:00
Porto
Uefa Youth League »
Championship »
Wed 21 Feb
20:45
Bristol City
20:45
Fulham
Wed 21 Feb
20:45
Derby County
20:45
Leeds United
Wed 21 Feb
20:45
Ipswich Town
20:45
Cardiff City
Wed 21 Feb
20:45
Wolverhampton
20:45
Norwich City
Copa MX Clausura Group 1 »
Wed 21 Feb
04:06 finished
León
4 - 1
Cafetaleros de Tapachula INFO
Copa MX Clausura Group 2 »
Wed 21 Feb
02:00 finished
Cruz Azul
1 - 1
Alebrijes de Oaxaca INFO
Copa MX Clausura Group 3 »
Wed 21 Feb
04:00 finished
Monterrey
2 - 1
Dorados INFO
Copa MX Clausura Group 4 »
Wed 21 Feb
23:00
Mineros Zacatecas
23:00
Toluca
Copa MX Clausura Group 6 »
Wed 21 Feb
02:00 finished
Necaxa
1 - 0
Murciélagos INFO
Copa MX Clausura Group 9 »
Wed 21 Feb
04:00 finished
Querétaro
1 - 0
Cimarrones de Sonora INFO
Copa do Brasil »
Wed 21 Feb
23:30
Atletico PR
23:30
CA Tubarão
Wed 21 Feb
23:30
Remo
23:30
Internacional Porto Alegre
Wed 21 Feb
23:30
Londrina
23:30
Ceará
Friendly »
Wed 21 Feb
15:00
Odd Grenland
15:00
Jerv
Wed 21 Feb
16:00
Rubin Kazán
16:00
Lillestrom SK
Wed 21 Feb
16:00
Aalesunds FK
16:00
IK Start Kristiansand
Wed 21 Feb
16:00
FK Bodo Glimt
16:00
Sandefjord Fotball
Wed 21 Feb
18:00
Sturm Graz
18:00
Kalsdorf
Apertura Colombia »
Wed 21 Feb
01:45 finished
Deportivo Pasto
0 - 0
La Equidad INFO
Copa Colombia »
Wed 21 Feb
20:00
Bogotá
20:00
Deportes Quindío
Wed 21 Feb
17:30
Universitario
17:30
Orsomarso SC
2. Liga »
Wed 21 Feb
18:30
Darmstadt 98
18:30
Kaiserslautern
League One »
Wed 21 Feb
20:45
Rochdale
20:45
Milton Keynes Dons
Confederation Cup »
Wed 21 Feb
14:00
Welayta Dicha
14:00
Zimamoto
Wed 21 Feb
16:30
Nouadhibou
16:30
Africa Sports
Wed 21 Feb
17:00
Mbour Petite Côte
17:00
RSB Berkane
Wed 21 Feb
15:30
Cara Brazzaville
15:30
Asante Kotoko
Wed 21 Feb
17:00 Postponed
Al Hilal Juba
17:00
Ben Guerdane
Wed 21 Feb
16:00
Sahel
16:00
Al-Ittihad
Wed 21 Feb
19:00
Banjul
19:00
Akwa United
Wed 21 Feb
16:30
Étoile Filante
16:30
Olympic Star
Wed 21 Feb
15:30
Maniema Union
15:30
Mangasport
Wed 21 Feb
12:30
Fosa Juniors
12:30
AFC Leopards
Wed 21 Feb
16:00
Galaxy FC
16:00
Costa do Sol
Clausura Ascenso MX »
Wed 21 Feb
02:00 finished
Zacatepec
0 - 2
Atl. San Luis INFO
Premier League »
CONCACAF Champions »
Wed 21 Feb
02:00 finished
CS Herediano
2 - 2
Tigres UANL INFO
Wed 21 Feb
04:00 finished
Colorado Rapids
0 - 2
Toronto FC INFO
Coppa Lega Pro »
Wed 21 Feb
19:30
Alessandria
19:30
Pontedera
South African First Division »
Torneo Transición Primera B Chile »
Wed 21 Feb
00:00 finished
Unión San Felipe
2 - 3
Santiago Morning INFO
1. Lig »
Wed 21 Feb
17:00
Istanbulspor AS
17:00
Manisaspor
Wed 21 Feb
17:00
Elazigspor
17:00
Giresunspor
Wed 21 Feb
14:00
Denizlispor
14:00
Umraniyespor
Wed 21 Feb
14:00
Eskisehirspor
14:00
Gaziantep BB
Magyar Kupa »
Serie D Group 1 »
Wed 21 Feb
14:30
Borgaro
14:30
Varesina
Wed 21 Feb
14:30
Borgosesia Calcio
14:30
Arconatese
Wed 21 Feb
14:30
Chieri
14:30
Como
Wed 21 Feb
14:30
Casale
14:30
Folgore Caratese
Wed 21 Feb
14:30
Castellazzo
14:30
AC Pro Sesto
Wed 21 Feb
14:30
Inveruno
14:30
Olginatese
Wed 21 Feb
14:30
OltrepòVoghera
14:30
ASD Bra
Wed 21 Feb
14:30
Pavia
14:30
Caronnese
Wed 21 Feb
14:30
Varese
14:30
Gozzano
Wed 21 Feb
14:30
Seregno
14:30
Derthona
Serie D Group 2 »
Wed 21 Feb
14:30
Polisportiva
14:30
Pergolettese
Wed 21 Feb
14:30
Crema 1908
14:30
Pontisola
Wed 21 Feb
14:30
Darfo Boario
14:30
Bustese Roncalli
Wed 21 Feb
14:30
Grumellese
14:30
Caravaggio
Wed 21 Feb
14:30
Calcio Lecco 1912
14:30
Scanzorosciate
Wed 21 Feb
14:30
Levico Terme
14:30
Trento Calcio 1921
Wed 21 Feb
14:30
Pro Patria
14:30
Virtus Bergamo
Wed 21 Feb
14:30
Rezzato
14:30
Ciserano
Wed 21 Feb
14:30
Romanese
14:30
Lumezzane

Follow BeSoccer on Facebook