Eredivisie
Fri 23 Feb
Groningen
20:00
NAC Breda
Sat 24 Feb
AZ Alkmaar
18:30
Sparta Rotterdam
Heerenveen
19:45
Excelsior
Heracles
19:45
PEC Zwolle
VVV Venlo
20:45
Vitesse
Sun 25 Feb
Ajax
12:30
ADO Den Haag
Feyenoord
14:30
PSV
Willem II
14:30
Roda JC
Utrecht
16:45
Twente 1965
Team / Points
1 PSV PSV 62
2 Ajax AJA 57
3 AZ Alkmaar AZA 50
4 Feyenoord FEY 42
5 Utrecht UTR 41
6 PEC Zwolle ZWO 39
7 Vitesse VIT 37
8 ADO Den Haag ADO 35
9 Heerenveen SCH 32
 
10 VVV Venlo VVV 31
11 Excelsior EXC 29
12 Heracles HER 27
13 Groningen GRO 24
14 Willem II WIL 20
15 NAC Breda NAC 20
16 Twente 1965 TWE 17
17 Roda JC RJC 17
18 Sparta Rotterdam SPA 15
Eerste Divisie
Fri 23 Feb
Cambuur
20:00
Emmen
SC Telstar
20:00
FC Volendam
NEC Nijmegen
20:00
Fortuna Sittard
De Graafschap
20:00
Helmond Sport
Den Bosch
20:00
RKC Waalwijk
Go Ahead Eagles
20:00
FC Oss
FC Eindhoven
20:00
Dordrecht
MVV Maastricht
20:00
Almere City
Mon 26 Feb
Jong Utrecht
20:00
Jong Ajax
AZ II
20:00
Jong PSV
Team / Points
1 Jong Ajax JON 52
2 NEC Nijmegen NEC 49
3 Fortuna Sittard FOR 45
4 Emmen FCE 44
5 Jong PSV PSV 43
6 SC Telstar TEL 42
7 Almere City ALM 39
8 De Graafschap GRA 38
9 FC Oss FCO 36
10 Den Bosch BOS 35
 
11 Dordrecht FCD 34
12 Cambuur BVO 33
13 MVV Maastricht MVV 32
14 FC Volendam VOL 32
15 FC Eindhoven EIN 31
16 AZ II ALK 26
17 Go Ahead Eagles GAE 23
18 RKC Waalwijk RKC 23
19 Helmond Sport HEL 22
20 Jong Utrecht JUT 13
Group 1
Sat 24 Feb
Magreb 90
14:00
DVS .33
VVOG
14:30
Spijkenisse
DOVO
14:30
Volendam II
ACV
14:30
Groningen II
ODIN .59
14:30
Capelle
ONS Sneek
15:00
Jong Twente
Almere City II
15:00
Quick Boys
ASWH
15:00
Scheveningen
Spakenburg
15:00
Harkemase Boys
Team / Points
1 Spakenburg SPA 46
2 Almere City II ALM 45
3 Quick Boys QUI 40
4 Groningen II GRO 36
5 Scheveningen SCH 34
6 DVS .33 DVS 33
7 VVOG VVO 31
8 ODIN .59 ODI 31
9 DOVO DOV 29
 
10 ASWH ASW 29
11 Harkemase Boys HAR 26
12 Volendam II VOL 26
13 Jong Twente TWE 25
14 ONS Sneek ONS 22
15 Capelle CAP 19
16 ACV ACV 17
17 Spijkenisse SPI 16
18 Magreb 90 MAG 6
Group 1
Sat 24 Feb
SteDoCo
14:30
S Gravenzande SV
Jodan Boys
14:30
Swift
RVVH
14:30
Nootdorp
Ter Leede
14:30
Rijsoord
Smitshoek
14:30
Hoek
Rijnvogels
14:30
Zwaluwen
Argon
14:30
Achilles Veen
AFC II
14:45
Noordwijk
Team / Points
1 Noordwijk NOO 44
2 Ter Leede TER 38
3 SteDoCo STE 36
4 Hoek HOE 33
5 Achilles Veen ACH 32
6 Jodan Boys JOD 28
7 Rijnvogels RIJ 27
8 Zwaluwen ZWA 26
 
9 Swift SWI 26
10 S Gravenzande SV FCS 23
11 Rijsoord RIJ 23
12 Nootdorp NOO 22
13 Smitshoek SMI 19
14 AFC II AFC 18
15 RVVH RVV 13
16 Argon ARG 9
Group 1
Sun 25 Feb
MSC
14:00
Purmersteijn
Achilles 1894
14:00
DHC Delft
De Bataven
14:00
Leonidas
Alphense Boys
14:00
RKHVV
SWZ
14:00
Achilles 29 II
Silvolde
14:00
VV Heerenveen
Hollandia
14:00
SDO Bussum
RKAVV
14:30
SJC Noordwijk
Team / Points
1 SJC Noordwijk SJC 37
2 Hollandia HOL 33
3 Leonidas LEO 31
4 Achilles 1894 ACH 30
5 Silvolde SIL 30
6 Alphense Boys ALP 30
7 RKAVV RKA 28
8 SDO Bussum SDO 26
 
9 Purmersteijn PUR 26
10 MSC MSC 26
11 DHC Delft DEL 21
12 RKHVV RKH 19
13 De Bataven DEB 17
14 SWZ SWZ 17
15 VV Heerenveen VVH 15
16 Achilles 29 II ACH 10
Group 2
Sat 24 Feb
Staphorst
14:30
Apeldoorn CSV
Berkum
14:30
AZSV
Eemdijk
14:30
HZVV
Genemuiden
14:30
Ajax Amateurs
NSC
14:30
Urk
Excelsior .31
14:30
Huizen
Zuidvogels
14:30
Sparta Nijkerk
SDC Putten
14:30
Door Fusie Sterk
Team / Points
1 Genemuiden GEN 35
2 Staphorst STA 32
3 Eemdijk EEM 32
4 Ajax Amateurs AJA 31
5 Berkum BER 30
6 Excelsior .31 EXC 30
7 SDC Putten SDC 29
8 Urk URK 24
 
9 HZVV HZV 24
10 Door Fusie Sterk DFS 23
11 Sparta Nijkerk SPA 22
12 AZSV AZS 21
13 Apeldoorn CSV APE 19
14 Zuidvogels ZUI 19
15 NSC NSC 14
16 Huizen HUI 8
Group 2
Sun 25 Feb
Juliana 31
14:00
BVC '12 Beek
UDI '19
14:00
IFC
RKSV Nuenen
14:30
EHC Hoensbroek
Halsteren
14:30
Vlissingen
Woezik
14:30
Den Bosch II
GOES
14:30
Meerssen
OSS '20
14:30
Gemert
Groene Ster
14:30
Baronie
Team / Points
1 OSS '20	OSS 37
2 Halsteren HAL 34
3 Den Bosch II DBI 30
4 Meerssen MEE 30
5 GOES GOE 30
6 Gemert GEM 29
7 Vlissingen VLI 27
8 Groene Ster GRO 27
 
9 IFC IFC 27
10 EHC Hoensbroek EHC 23
11 UDI '19 UDI 23
12 RKSV Nuenen NUE 23
13 BVC '12 Beek BVC 18
14 Juliana 31 JUL 18
15 Baronie BAR 17
16 Woezik WOE 11
Group 1
Sat 17 Feb
ARC Alphense
0-0
Westlandia B
Aalsmeer
0-1
Zwaluwen .30
Forum Sport
6-2
Marken
Sportlust 46
6-2
Breukelen
Vitesse Delft
2-1
Te Werve
WV-HEDW
3-3
RKAV Volendam
Xerxes DZB
2-0
CSW
Team / Points
1 ARC Alphense ARC 38
2 Xerxes DZB XER 35
3 RKAV Volendam VOL 32
4 Sportlust 46 SPO 32
5 Forum Sport FSP 31
6 WV-HEDW HED 25
7 Aalsmeer AAL 24
 
8 Zwaluwen .30 ZWA 23
9 Westlandia B WES 20
10 CSW CSW 19
11 Vitesse Delft VIT 11
12 Te Werve TEW 10
13 Breukelen BRE 8
14 Marken MAR 5
Group 2
Sat 17 Feb
Brielle
1-0
DCV
Bruse Boys
2-1
Oude Maas
Deltasport
2-2
Nieuw Lekkerland
Heinenoord
1-2
Heerjansdam
SC Feyenoord
3-0
SHO
Oranje Wit
0-3
Kloetinge
VVGZ
2-3
Nieuwenhoorn
Team / Points
1 SC Feyenoord SCF 40
2 Brielle BRI 35
3 Kloetinge KLO 29
4 Heinenoord HEI 27
5 Nieuw Lekkerland NIE 23
6 Deltasport DEL 22
7 Heerjansdam HEE 19
 
8 Oranje Wit ORA 18
9 VVGZ VVG 15
10 Oude Maas OMA 13
11 Nieuwenhoorn NIE 12
12 DCV DCV 12
13 SHO SHO 9
14 Bruse Boys BRU 8
Europa League »
Thu 22 Feb
21:05
Atalanta
21:05
B. Dortmund
Thu 22 Feb
17:00
Lokomotiv Moskva
17:00
Nice
Thu 22 Feb
19:00
Atlético
19:00
Kobenhavn
Thu 22 Feb
21:05
Athletic
21:05
Spartak Moskva
Thu 22 Feb
19:00
Dinamo Kiev
19:00
AEK Athens
Thu 22 Feb
19:00
Zenit
19:00
Celtic
Thu 22 Feb
19:00
RB Leipzig
19:00
Napoli
Thu 22 Feb
19:00
Villarreal
19:00
Olympique Lyonnais
Thu 22 Feb
21:05
Salzburg
21:05
R. Sociedad
Thu 22 Feb
19:00
Viktoria Plzeň
19:00
Partizan Beograd
Thu 22 Feb
19:00
Lazio
19:00
FCSB
Thu 22 Feb
21:05
Milan
21:05
Ludogorets
Thu 22 Feb
19:00
Sporting CP
19:00
Astana
Thu 22 Feb
21:05
Arsenal
21:05
Östersunds FK
Thu 22 Feb
21:05
Sporting Braga
21:05
Olympique Marseille
Copa Libertadores »
Thu 22 Feb
01:45 finished
Club Nacional Foo.
1 - 0
Banfield INFO
Thu 22 Feb
01:45 finished
Jorge Wilstermann
(2)4-0(3)
Vasco da Gama INFO
Copa Sudamericana »
Recopa Sudamerica »
Thu 22 Feb
01:45 finished
Grêmio Porto Ale.
(5)0-0(4)
Independiente INFO
Copa MX Clausura Group 5 »
Thu 22 Feb
03:30 finished
Pumas UNAM
4 - 1
Lobos BUAP INFO
Copa MX Clausura Group 7 »
Thu 22 Feb
02:00 finished
Tampico Madero
1 - 1
Veracruz INFO
Copa MX Clausura Group 8 »
Thu 22 Feb
04:06 finished
Pachuca
1 - 0
Celaya INFO
Copa do Brasil »
Thu 22 Feb
00:30 finished
Criciuma EC
(4)1-1(5)
Cianorte INFO
Thu 22 Feb
00:30 finished
Bragantino
1 - 0
Altos INFO
Thu 22 Feb
00:30 finished
Figueirense
2 - 1
Oeste INFO
Thu 22 Feb
00:30 finished
Goiás EC
(6)0-0(5)
Boa EC INFO
Thu 22 Feb
01:30 finished
Cuiabá
3 - 1
Aparecidense INFO
Thu 22 Feb
01:45 finished
Ponte Preta
1 - 0
Inter de Limeira INFO
Thu 22 Feb
01:45 finished
Botafogo PB
0 - 4
Atl. Mineiro INFO
Thu 22 Feb
23:15
Vila Nova
23:15
Joinville
Thu 22 Feb
23:15
EC Juventude
23:15
Avaí
Copa Argentina »
Thu 22 Feb
02:00 finished
Juventud Antoniana
2 - 1
San Jorge Tucumán INFO
Thu 22 Feb
01:30 finished
Gimnasia Mendoza
3 - 2
Dep. Maipú INFO
Thu 22 Feb
01:15 finished
Ferro Carril Olav.
1 - 1
Deportivo Rincón INFO
Friendly »
Thu 22 Feb
14:30
Dinamo Moskva
14:30
Akhmat Grozny
Thu 22 Feb
12:00
Kristiansund BK
12:00
FK Bodo Glimt
Thu 22 Feb
16:00
Rosenborg BK
16:00
FK Krasnodar
Thu 22 Feb
18:00
Molde FK
18:00
Valerenga IF Oslo
Thu 22 Feb
18:00
Strømmen
18:00
Skeid
Thu 22 Feb
19:00
Balerna
19:00
FC Lugano
Paulista A1 »
Thu 22 Feb
01:45 finished
Ituano
2 - 1
São Paulo INFO
Copa Colombia »
Thu 22 Feb
20:30
Fortaleza
20:30
Deportivo Pereira
Thu 22 Feb
20:00
Tigres FC
20:00
Barranquilla
Thu 22 Feb
22:00
Cortuluá
22:00
Real Santander
Thu 22 Feb
01:45 finished
Valledupar
1 - 2
Real Cartagena INFO
CONCACAF Champions »
Thu 22 Feb
04:00 finished
CD Motagua
0 - 1
Tijuana INFO
Thu 22 Feb
02:00 finished
Tauro
1 - 0
FC Dallas INFO
Thu 22 Feb
02:00 finished
Deportivo Saprissa
1 - 5
América INFO
Torneo Transición Primera B Chile »
1. Lig »
Thu 22 Feb
17:00
Adanaspor
17:00
Adana Demirspor
Thu 22 Feb
14:00
Boluspor
14:00
Erzurumspor
Primera B Metro. »
Thu 22 Feb
21:00
Comunicaciones
21:00
Dep. Español
Thu 22 Feb
01:05 finished
Def. Belgrano
1 - 1
Talleres R. Escalada INFO
Torneo de Verano »
Thu 22 Feb
03:00 finished
Santos Guápiles
1 - 1
Carmelita INFO
Tercera Division Group 9 »
Thu 22 Feb
17:00
At. Malagueño
17:00
Loja
Super League India »
Premier League »
Thu 22 Feb
16:00
Al-Ittihad
16:00
ENPPI
Thu 22 Feb
19:00
Al Nasr
19:00
Zamalek
Pernambucano 1 »
Thu 22 Feb
00:00 finished
Acadêmica
1 - 0
Central SC INFO
Thu 22 Feb
01:45 finished
Belo Jardim FC
0 - 0
Sport Recife INFO
Baiano 1 »
Thu 22 Feb
01:45 finished
Jacuipense
0 - 1
Vitória INFO
Thu 22 Feb
00:30 finished
Fluminense Feira
0 - 2
Bahia de Feira INFO
Clausura Panama »
Thu 22 Feb
02:00 Postponed
Tauro
02:00
Atlético Veragüense
Champions Cup Saudi Arabia »
Thu 22 Feb
18:00
Al Nassr
18:00
Al Batin
Carioca 1 Group 3 »
Thu 22 Feb
23:30
Nova Iguaçu
23:30
Botafogo
Thu 22 Feb
21:00
Cabofriense
21:00
Boavista SC
Primera C Metro. »
Thu 22 Feb
21:00
Sportivo Barracas
21:00
Dep. Armenio
Thu 22 Feb
21:00
JJ Urquiza
21:00
Dep. Merlo
Thu 22 Feb
21:00
Martín Burzaco
21:00
Excursionistas
Thu 22 Feb
21:00
Laferrere
21:00
Cañuelas
Thu 22 Feb
21:00
Leandro N. Alem
21:00
Berazategui
Thu 22 Feb
21:00
Dock Sud
21:00
El Porvenir
Thu 22 Feb
21:00
Arg. Quilmes
21:00
Luján
Thu 22 Feb
21:00
Defensores
21:00
Sportivo Italiano
Thu 22 Feb
21:00
Midland
21:00
Ituzaingó
Thu 22 Feb
21:00
Def. Unidos
21:00
Central Córdoba Rosario
Iceland League Cup Group 1 »
Clausura Honduras »
Thu 22 Feb
02:00 finished
CD Platense
1 - 1
Real España INFO
Premier League »
Copa do Nordeste Group 2 »
Thu 22 Feb
23:00
Confiança
23:00
Treze
Clausura »
Thu 22 Feb
02:00 finished
Sonsonate FC
1 - 3
FAS INFO
Thu 22 Feb
02:00 finished
Isidro Metapán
2 - 2
Pasaquina FC INFO
Thu 22 Feb
02:00 finished
L.A. Firpo
1 - 1
CD Dragon INFO

Follow BeSoccer on Facebook