Scottish Premiership
Sat 17 Feb
Ross County FC
1-1
Heart Midlothian
Hibernian FC
2-0
Aberdeen
Motherwell
0-1
Kilmarnock
Partick Thistle
1-2
Dundee
Sun 18 Feb
Hamilton
3-5
Rangers FC
Celtic
0-0
St. Johnstone
Team / Points
1 Celtic CEL 61
2 Rangers FC GLA 52
3 Aberdeen ABE 52
4 Hibernian FC HIB 47
5 Heart of Midlothian HOM 38
6 Kilmarnock KIL 35
 
7 Motherwell MHE 32
8 Dundee DUN 28
9 St. Johnstone STJ 27
10 Partick Thistle FC PAR 24
11 Hamilton Academical HAM 23
12 Ross County FC ROS 21
Scottish Championship
Fri 23 Feb
Livingston FC
20:35
Dundee United
Sat 24 Feb
Inverness CT
16:00
Greenock Morton
Queen South
16:00
Dunfermline
Falkirk
16:00
Dumbarton
St. Mirren
16:00
Brechin City
Team / Points
1 St. Mirren STM 54
2 Livingston FC LIV 43
3 Dundee United DUN 40
4 Greenock Morton FC GRE 38
5 Dunfermline Athletic FC DUN 34
 
6 Queen of the South QOS 34
7 Inverness CT ICT 30
8 Falkirk FAL 29
9 Dumbarton DUM 20
10 Brechin City BRE 4
Second Division
Sat 24 Feb
Ayr United
16:00
Airdrieonians
East Fife
16:00
Albion Rovers
Queen's Park FC
16:00
Forfar Athletic
Raith Rovers FC
16:00
Arbroath
Stranraer
16:00
Alloa Athletic
Team / Points
1 Raith Rovers FC RAI 57
2 Ayr United THE 51
3 Arbroath ARB 41
4 Alloa Athletic ALL 39
5 Stranraer STR 35
 
6 Airdrieonians AIR 32
7 East Fife EAS 30
8 Forfar Athletic FOR 24
9 Albion Rovers THE 23
10 Queen's Park FC THE 21
Third Division
Sat 24 Feb
Stirling Albion
16:00
Clyde
Cowdenbeath
16:00
Peterhead
Annan Athletic
16:00
Stenhousemuir
Berwick Rangers
16:00
Montrose
Edinburgh City
16:00
Elgin City
Team / Points
1 Montrose THE 54
2 Peterhead THE 48
3 Stenhousemuir STE 41
4 Stirling Albion STI 39
5 Elgin City THE 37
 
6 Annan Athletic BLA 32
7 Clyde THE 29
8 Berwick Rangers THE 25
9 Edinburgh City EDI 19
10 Cowdenbeath CWB 10
Highland Football League Scotland
Sat 17 Feb
Formartine United
3-2
Brora Rangers
Forres Mechanics
3-0
Deveronvale
Fort William
0-0
Turriff United
Fraserburgh
2-2
Buckie Thistle
Inverurie Loco Wo.
3-0
Clachnacuddin
Keith
0-5
Cove Rangers
Lossiemouth
4-6
Rothes
Nairn County
1-0
Strathspey Thistle
Wick Academy
1-1
Huntly
Team / Points
1 Cove Rangers COV 62
2 Fraserburgh FRA 55
3 Inverurie Loco Works INV 51
4 Formartine United FOR 49
5 Forres Mechanics FOR 45
6 Buckie Thistle BUC 43
7 Brora Rangers BRO 41
8 Huntly HUN 38
9 Rothes ROT 37
 
10 Nairn County NAI 35
11 Deveronvale DEV 32
12 Clachnacuddin CLA 32
13 Turriff United TUR 25
14 Wick Academy WIC 24
15 Lossiemouth LOS 14
16 Keith KEI 11
17 Strathspey Thistle STR 7
18 Fort William FOR 3
Premier League Scotland U20
Mon 19 Feb
Celtic Sub 20
1-4
Aberdeen Sub 20
Partick Thistle
1-1
Falkirk Sub 20
Tue 20 Feb
Johnstone
15:00
Hibernian Sub 20
Hearts Sub 20
18:00
Dundee United
Dundee Sub 20
19:00
Kilmarnock Sub 20
Hamilton
19:00
St. Mirren Sub 20
Wed 21 Feb
Motherwell Sub 20
15:00
Ross County
Team / Points
1 Hibernian Sub 20 HIB 37
2 Aberdeen Sub 20 ABE 35
3 Dundee Sub 20 DUN 34
4 Hearts Sub 20 HOM 28
5 Motherwell Sub 20 MOT 27
6 Hamilton Academical Sub 20 HAC 24
7 Celtic Sub 20 CEL 23
 
8 Ross County Sub 20 RCO 21
9 Partick Thistle Sub 20 PAT 21
10 St. Johnstone Sub 20 STJ 16
11 St. Mirren Sub 20 STM 16
12 Falkirk Sub 20 FAL 16
13 Kilmarnock Sub 20 KIL 13
14 Dundee United Sub 20 DUU 13
Group 1
Mon 19 Feb
Stranraer Sub 20
20:30
Albion Rovers
Ayr United Sub 20
12-0
Clyde Sub 20
Wed 21 Feb
Queen's Park
20:45
Queen South
Airdrieonians
21:00
East Kilbride
Team / Points
1 Airdrieonians Sub 20 AIR 40
2 Stranraer Sub 20 STU 33
3 Queen's Park Sub 20 QPA 32
4 Ayr United Sub 20 AYR 29
5 Greenock Morton Sub 20 GRE 22
 
6 East Kilbride Sub 20 KIL 22
7 Queen of the South Sub 20 QSO 20
8 Clyde Sub 20 CLY 9
9 Albion Rovers Sub 20 ALB 1
Group 2
Tue 20 Feb
Forfar Athletic
20:30
Alloa Athletic
Berwick Rangers
20:45
Livingston Sub 20
Wed 21 Feb
Cowdenbeath
20:30
Stirling Albion
Team / Points
1 Raith Rovers Sub 20 RRO 31
2 Forfar Athletic Sub 20 FOR 22
3 Alloa Athletic Sub 20 ALL 21
4 Livingston Sub 20 LIV 18
 
5 Stirling Albion Sub 20 STA 17
6 Berwick Rangers Sub 20 BER 15
7 Cowdenbeath Sub 20 COW 4
UCL »
Wed 21 Feb
20:45
Sevilla
20:45
Man. Utd
Wed 21 Feb
20:45
Shakhtar Donetsk
20:45
Roma
La Liga »
Wed 21 Feb
18:45
Leganés
18:45
Real Madrid
Europa League »
Wed 21 Feb
18:00
CSKA Moskva
18:00
Crvena Zvezda
Copa Libertadores »
Wed 21 Feb
01:30 finished
Santa Fe
3 - 0
Santiago Wanderers INFO
Copa Sudamericana »
Wed 21 Feb
23:15
Lanús
23:15
Spt. Cristal Lima
Wed 21 Feb
01:30 finished
Barcelona
0 - 0
General Díaz INFO
Portuguese Primeira Liga »
Wed 21 Feb
19:00
Estoril
19:00
Porto
Uefa Youth League »
Championship »
Wed 21 Feb
20:45
Bristol City
20:45
Fulham
Wed 21 Feb
20:45
Derby County
20:45
Leeds United
Wed 21 Feb
20:45
Ipswich Town
20:45
Cardiff City
Wed 21 Feb
20:45
Wolverhampton
20:45
Norwich City
Copa MX Clausura Group 1 »
Wed 21 Feb
04:06 finished
León
4 - 1
Cafetaleros de Tapachula INFO
Copa MX Clausura Group 2 »
Wed 21 Feb
02:00 finished
Cruz Azul
1 - 1
Alebrijes de Oaxaca INFO
Copa MX Clausura Group 3 »
Wed 21 Feb
04:00 finished
Monterrey
2 - 1
Dorados INFO
Copa MX Clausura Group 4 »
Wed 21 Feb
23:00
Mineros Zacatecas
23:00
Toluca
Copa MX Clausura Group 6 »
Wed 21 Feb
02:00 finished
Necaxa
1 - 0
Murciélagos INFO
Copa MX Clausura Group 9 »
Wed 21 Feb
04:00 finished
Querétaro
1 - 0
Cimarrones de Sonora INFO
Copa do Brasil »
Wed 21 Feb
23:30
Atletico PR
23:30
CA Tubarão
Wed 21 Feb
23:30
Remo
23:30
Internacional Porto Alegre
Wed 21 Feb
23:30
Londrina
23:30
Ceará
Friendly »
Wed 21 Feb
15:00
Odd Grenland
15:00
Jerv
Wed 21 Feb
16:00
Rubin Kazán
16:00
Lillestrom SK
Wed 21 Feb
16:00
Aalesunds FK
16:00
IK Start Kristiansand
Wed 21 Feb
16:00
FK Bodo Glimt
16:00
Sandefjord Fotball
Wed 21 Feb
18:00
Sturm Graz
18:00
Kalsdorf
Apertura Colombia »
Wed 21 Feb
01:45 finished
Deportivo Pasto
0 - 0
La Equidad INFO
Copa Colombia »
Wed 21 Feb
20:00
Bogotá
20:00
Deportes Quindío
Wed 21 Feb
17:30
Universitario
17:30
Orsomarso SC
2. Liga »
Wed 21 Feb
18:30
Darmstadt 98
18:30
Kaiserslautern
League One »
Wed 21 Feb
20:45
Rochdale
20:45
Milton Keynes Dons
Confederation Cup »
Wed 21 Feb
14:00
Welayta Dicha
14:00
Zimamoto
Wed 21 Feb
16:30
Nouadhibou
16:30
Africa Sports
Wed 21 Feb
17:00
Mbour Petite Côte
17:00
RSB Berkane
Wed 21 Feb
15:30
Cara Brazzaville
15:30
Asante Kotoko
Wed 21 Feb
17:00 Postponed
Al Hilal Juba
17:00
Ben Guerdane
Wed 21 Feb
16:00
Sahel
16:00
Al-Ittihad
Wed 21 Feb
19:00
Banjul
19:00
Akwa United
Wed 21 Feb
16:30
Étoile Filante
16:30
Olympic Star
Wed 21 Feb
15:30
Maniema Union
15:30
Mangasport
Wed 21 Feb
12:30
Fosa Juniors
12:30
AFC Leopards
Wed 21 Feb
16:00
Galaxy FC
16:00
Costa do Sol
Clausura Ascenso MX »
Wed 21 Feb
02:00 finished
Zacatepec
0 - 2
Atl. San Luis INFO
Premier League »
CONCACAF Champions »
Wed 21 Feb
02:00 finished
CS Herediano
2 - 2
Tigres UANL INFO
Wed 21 Feb
04:00 finished
Colorado Rapids
0 - 2
Toronto FC INFO
Coppa Lega Pro »
Wed 21 Feb
19:30
Alessandria
19:30
Pontedera
South African First Division »
Torneo Transición Primera B Chile »
Wed 21 Feb
00:00 finished
Unión San Felipe
2 - 3
Santiago Morning INFO
1. Lig »
Wed 21 Feb
17:00
Istanbulspor AS
17:00
Manisaspor
Wed 21 Feb
17:00
Elazigspor
17:00
Giresunspor
Wed 21 Feb
14:00
Denizlispor
14:00
Umraniyespor
Wed 21 Feb
14:00
Eskisehirspor
14:00
Gaziantep BB
Magyar Kupa »
Serie D Group 1 »
Wed 21 Feb
14:30
Borgaro
14:30
Varesina
Wed 21 Feb
14:30
Borgosesia Calcio
14:30
Arconatese
Wed 21 Feb
14:30
Chieri
14:30
Como
Wed 21 Feb
14:30
Casale
14:30
Folgore Caratese
Wed 21 Feb
14:30
Castellazzo
14:30
AC Pro Sesto
Wed 21 Feb
14:30
Inveruno
14:30
Olginatese
Wed 21 Feb
14:30
OltrepòVoghera
14:30
ASD Bra
Wed 21 Feb
14:30
Pavia
14:30
Caronnese
Wed 21 Feb
14:30
Varese
14:30
Gozzano
Wed 21 Feb
14:30
Seregno
14:30
Derthona
Serie D Group 2 »
Wed 21 Feb
14:30
Polisportiva
14:30
Pergolettese
Wed 21 Feb
14:30
Crema 1908
14:30
Pontisola
Wed 21 Feb
14:30
Darfo Boario
14:30
Bustese Roncalli
Wed 21 Feb
14:30
Grumellese
14:30
Caravaggio
Wed 21 Feb
14:30
Calcio Lecco 1912
14:30
Scanzorosciate
Wed 21 Feb
14:30
Levico Terme
14:30
Trento Calcio 1921
Wed 21 Feb
14:30
Pro Patria
14:30
Virtus Bergamo
Wed 21 Feb
14:30
Rezzato
14:30
Ciserano
Wed 21 Feb
14:30
Romanese
14:30
Lumezzane

Follow BeSoccer on Facebook